Co je to?
Definice výrazu Úzus. Co znamená odborný pojem Úzus z kategorie Latina?

Co to je Úzus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Úzus

Úzus, jinak též zvyk, je pojmenování pro něco, co není zakotveno písemnou formou ani není povinné, ale všeobecně se respektuje a je uznáváno. Většinou se jedná o nějaká pravidla nebo zvyky.
Úzus může předcházet změnám současných norem nebo přispět k oficiální kodifikaci určitých pravidel. Nemusí však znamenat to nejlepší řešení. V právnické mluvě se jako úzus označuje zvykové právo, v dalších oblastech bývá zdrojem různých norem.

Význam slova, termín, co je to Úzus? Definice výrazu Úzus. Co znamená odborný pojem Úzus z kategorie Latina?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Úzus sdílet s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Úzus patří do sekce Latina

Klíčová slova: přesný význam, wiki, slovo, Úzus, pojem, přesný výraz, synonymum, význam pojmu, co znamená, význam slova, význam, termín, formulace, slovník, heslo

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Úzus? resp. jaký je přesný význam slova Úzus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úzus, odpověď na dotaz co je to Úzus?. Víte např. kdo to je Tchyně? Znáte a víte kdo je Sobec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Úzus i v jiných kategoriích (než Latina). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.