Co je to?
Definice výrazu, termínu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Latina?

Co je to Urbi et orbi? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Urbi et orbi?

Urbi et Orbi, tedy Městu a světu, je označení požehnání, kterým papež doprovází svůj projev z balkónu baziliky Sv. Petra v Římě. Je pronášeno při speciálních příležitostech, tj. na Velikonoce, na Vánoce a při papežské inauguraci. "Městem" je samozřejmě míněn Řím. Toto požehnání často vysílají v přímém přenosu televizní stanice a sledují ho stovky přihlížejících na Svatopetrském náměstí.

Význam slova, termín, co je to Urbi et orbi? Definice výrazu, termínu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Latina?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Urbi et orbi doporučujeme sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Urbi et orbi se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: vysvětlení, definice, informace, slovník, co to je, přesný význam, Latina, význam pojmu, význam slova, Latina, wiki, význam, termín, popis, formulace, přesný výraz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Urbi et orbi? resp. co je to Urbi et orbi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urbi et orbi, odpověď na dotaz co je to Urbi et orbi?. Víte např. kdo to je Drúz? Znáte a víte kdo je Architekt? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Urbi et orbi hledat i v jiných kategoriích (než Latina) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.