Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Status quo. Co znamená pojem Status quo z kategorie Latina?

Co to je Status quo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Status quo?

Status quo je latinský výraz, který v překladu znamená stávající stav. Používá se v různých oborech. Je součástí různých rčení, využíván je např. v oblasti práva nebo diplomacie. V diplomacii se tak udržuje stav, kdy si znepřátelené strany ponechávají to, co mají v momentě nastolení příměří, nebo kdy se vše vrací do původního stavu.
Status quo se používá i jako název dokumentu, který platí doposud v Izraeli. Tento dokument zaručuje šabat jako den odpočinku, právní moc náboženských soudů, dodržování rituálu kašrut a financování náboženských škol státem.

Význam slova, termín, co je to Status quo? Odborný termín, výraz, slovo Status quo. Co znamená pojem Status quo z kategorie Latina?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Status quo můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Status quo se nachází v kategorii Latina

Co znamená pojem Status quo? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Status quo je obrat pocházející z latiny a znamená stávající stav. Používá se zejména v diplomacii, v případě, kdy se příměří nebo ukončení bojů spojuje s tím, že obě strany se zavazují dodržovat status quo - tj. Co kdo má, to mu zůstává. Jinou možností je status quo ante (bellum), kdy se vše navrací do stavu před válkou.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, význam, popis, definice, Status quo, heslo, význam slova, synonymum, popis, vysvětlení, slovo, přesný výraz, pojem

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Status quo? resp. co to je Status quo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Status quo, odpověď na dotaz co je to Status quo?. Víte např. kdo to je Investor? Znáte a víte kdo je Fantomas? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Latina. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.