Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pejorativní. Co znamená pojem Pejorativní z kategorie Latina?

Co to je Pejorativní? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pejorativní?

Pejorativní je slovo latinsko – francouzského původu, týkající se takového jazykového výrazu, který nese negativní odsudek. Může jít o slovo, sousloví nebo určitý tvar více slovních druhů. Dá se přeložit také jako hanlivý.
Pejorativní bývá i emočně zabarvený výraz, spisovný či slangový, může být opovržlivý, urážející nebo i vulgární.

Význam slova, termín, co je to Pejorativní? Odborný termín, výraz, slovo Pejorativní. Co znamená pojem Pejorativní z kategorie Latina?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pejorativní? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Pejorativní je v kategorii Latina

Klíčová slova: Latina, termín, popis, pojem, slovník, wiki, heslo, Pejorativní, synonymum, Pejorativní, co to je, Latina, informace, význam slova, význam pojmu, slovo

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Pejorativní? resp. co přesně označuje termín Pejorativní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pejorativní, odpověď na dotaz co je to Pejorativní?. Víte např. kdo to je Lektor? Znáte a víte kdo je Matt Damon? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Pejorativní hledat i v jiných kategoriích (než Latina) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?