Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pejorativní. Co znamená pojem Pejorativní z kategorie Latina?

Co to je Pejorativní? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pejorativní?

Pejorativní je slovo latinsko – francouzského původu, týkající se takového jazykového výrazu, který nese negativní odsudek. Může jít o slovo, sousloví nebo určitý tvar více slovních druhů. Dá se přeložit také jako hanlivý.
Pejorativní bývá i emočně zabarvený výraz, spisovný či slangový, může být opovržlivý, urážející nebo i vulgární.

Význam slova, termín, co je to Pejorativní? Odborný termín, výraz, slovo Pejorativní. Co znamená pojem Pejorativní z kategorie Latina?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Pejorativní sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Pejorativní je v kategorii Latina

Klíčová slova: Pejorativní, co to je, Latina, Latina, definice, termín, synonymum, formulace, význam slova, pojem, význam, slovník, význam pojmu, informace, wiki, popis

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pejorativní? resp. co přesně znamená slovo Pejorativní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pejorativní, odpověď na dotaz co je to Pejorativní?. Víte např. kdo to je Jiří Zmožek? Znáte a víte kdo je Matt Damon? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Latina. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?