Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Co to je Nota bene? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Nota bene

Nota bene je slovní spojení latinského původu, které se i dnes běžně používá v textech a v projevech ke zdůraznění něčeho, tedy ve smyslu "což teprve". Doslova to znamená: všimni si, nepřehlédni.

Význam slova, termín, co je to Nota bene? Odborný termín, výraz, slovo Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Nota bene patří do sekce Latina

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, Nota bene, přesný výraz, pojem, co znamená, heslo, informace, Nota bene, co to je, formulace, termín, význam, wiki, definice, význam pojmu

Co znamená pojem Nota bene? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Nota bene (v latině „dobře si poznamenej“, „všimni si“, „nepřehlédni“) je slovní obrat – latinské rčení, jímž se v textu zdůrazňuje nějaká informace. Užíval se často v úředním styku, v listinách, protokolech apod. Zkracuje se jako NB, N.B. nebo nb. V běžné řeči může odpovídat českému „což teprve“, „natož pak“ a podobně.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Nota bene? resp. jaký je význam pojmu Nota bene? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nota bene, odpověď na dotaz co je to Nota bene?. Víte např. kdo to je Halle Berry? Znáte a víte kdo je Pokrývač? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Nota bene i v jiných kategoriích (než Latina). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.