Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Co to je Nota bene? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nota bene

Nota bene je slovní spojení latinského původu, které se i dnes běžně používá v textech a v projevech ke zdůraznění něčeho, tedy ve smyslu "což teprve". Doslova to znamená: všimni si, nepřehlédni.

Význam slova, termín, co je to Nota bene? Odborný termín, výraz, slovo Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Nota bene? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Nota bene je v kategorii Latina

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, Nota bene, význam, slovo, přesný význam, synonymum, význam slova, slovník, Nota bene, Latina, definice, termín, wiki, pojem, popis

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Nota bene?

Nota bene (v latině „dobře si poznamenej“, „všimni si“, „nepřehlédni“) je slovní obrat – latinské rčení, jímž se v textu zdůrazňuje nějaká informace. Užíval se často v úředním styku, v listinách, protokolech apod. Zkracuje se jako NB, N.B. nebo nb. V běžné řeči může odpovídat českému „což teprve“, „natož pak“ a podobně.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Nota bene? resp. jaká je definice slova Nota bene? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nota bene, odpověď na dotaz co je to Nota bene?. Víte např. kdo to je Agraelus? Znáte a víte kdo je Pokrývač? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Nota bene hledat i v jiných kategoriích (než Latina) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.