Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Co to je Nota bene? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nota bene

Nota bene je slovní spojení latinského původu, které se i dnes běžně používá v textech a v projevech ke zdůraznění něčeho, tedy ve smyslu "což teprve". Doslova to znamená: všimni si, nepřehlédni.

Význam slova, termín, co je to Nota bene? Odborný termín, výraz, slovo Nota bene. Co znamená pojem Nota bene z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Nota bene s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Nota bene je v kategorii Latina

Co znamená pojem Nota bene? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Nota bene (v latině „dobře si poznamenej“, „všimni si“, „nepřehlédni“) je slovní obrat – latinské rčení, jímž se v textu zdůrazňuje nějaká informace. Užíval se často v úředním styku, v listinách, protokolech apod. Zkracuje se jako NB, N.B. nebo nb. V běžné řeči může odpovídat českému „což teprve“, „natož pak“ a podobně.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovník, termín, vysvětlení, význam, wiki, formulace, význam slova, význam pojmu, slovo, popis, synonymum, Latina, informace, přesný význam, Latina

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Nota bene? resp. jaká je definice termínu Nota bene? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nota bene, odpověď na dotaz co je to Nota bene?. Víte např. kdo to je Jeptiška? Znáte a víte kdo je Paladin? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nota bene v jiné sekci než Latina. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.