Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mea culpa. Co znamená pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Co je to Mea culpa? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mea culpa?

"Mea culpa" znamená česky "moje vina". Jedná se o frázi, která se používá bez překladu jako výraz omluvy a přiznání chyby, případně v křesťanství jako výraz pokání a snahy o odčinění svých hříchů.

Význam slova, termín, co je to Mea culpa? Definice odborného termínu, slova Mea culpa. Co znamená pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mea culpa? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Mea culpa je v sekci Latina

Co znamená pojem Mea culpa? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Mea culpa (latinsky moje vina) je latinská fráze z úkonu kajícnosti, který tvoří součást mešního řádu římského ritu a v němž člověk uznává své nedokonalosti a hříchy před Bohem. S poukazem na tento úkon kajícnosti se spojení užívá i v běžném hovoru, kde ovšem obvykle neoznačuje přiznání hříchu, ale vlastního chybného postoje či postupu v dané věci či ochoty věc napravit. Taktéž ve smyslu omluvy za projevený názor.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, pojem, heslo, význam, Mea culpa, wiki, co to je, popis, Latina, slovník, informace, popis, termín, slovo

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Mea culpa? resp. co je to Mea culpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mea culpa, odpověď na dotaz co je to Mea culpa?. Víte např. kdo to je Láma? Znáte a víte kdo je Soudruh? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Mea culpa i v jiných kategoriích (než Latina). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?