Co je to?
Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená pojem Emeritní z kategorie Latina?

Co je to Emeritní? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Emeritní

Emeritní je přídavné jméno s širším významem, jako je zasloužilý, vysloužilý, čestný nebo bývalý. Nejčastěji se toto pojmenování využívá ve spojení s přestárlými vzdělanými lidmi, penzisty, např. emeritní učitel, profesor a podobně.
Nemusí to však nutně znamenat, že emeritní osoba své povolání nebo funkci již vůbec nevykonává. Může pracovat třeba částečně nebo příležitostně.

Význam slova, termín, co je to Emeritní? Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená pojem Emeritní z kategorie Latina?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Emeritní s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Emeritní se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: slovo, přesný význam, wiki, co znamená, význam slova, co to je, význam, popis, termín, definice, popis, přesný výraz, heslo

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Emeritní? resp. co znamená Emeritní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emeritní, odpověď na dotaz co je to Emeritní?. Víte např. kdo to je Šprt? Znáte a víte kdo je Deprivant? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Latina. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.