Co je to?
Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená pojem Emeritní z kategorie Latina?

Co je to Emeritní? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Emeritní

Emeritní je přídavné jméno s širším významem, jako je zasloužilý, vysloužilý, čestný nebo bývalý. Nejčastěji se toto pojmenování využívá ve spojení s přestárlými vzdělanými lidmi, penzisty, např. emeritní učitel, profesor a podobně.
Nemusí to však nutně znamenat, že emeritní osoba své povolání nebo funkci již vůbec nevykonává. Může pracovat třeba částečně nebo příležitostně.

Význam slova, termín, co je to Emeritní? Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená pojem Emeritní z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Emeritní) můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Emeritní je v kategorii Latina

Klíčová slova: význam, synonymum, popis, formulace, co znamená, popis, wiki, význam slova, Latina, informace, termín, přesný výraz, vysvětlení, heslo, přesný význam

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Emeritní? resp. co znamená slovo Emeritní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emeritní, odpověď na dotaz co je to Emeritní?. Víte např. kdo to je Šprt? Znáte a víte kdo je Deprivant? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Emeritní v jiné sekci než Latina. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.