Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deus ex machina. Co znamená odborný pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Co je to Deus ex machina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Deus ex machina

Deus ex machina je původně pojem z literatury, případně z divadla, kde označuje nějaký nečekaný zvrat v ději. Doslova to znamená "bůh ze stroje" a pochází to z antického dramatu, kde bohové často ovlivňovali osudy hrdinů hry. A aby bůh skutečně vstoupil do hry nečekaně, byl jeho představitel spuštěn na jeviště pomocí mechanického zařízení na bázi kladky. V obecnějším slova smyslu tento pojem použijeme v jakékoliv situaci, v níž dojde k nějakému nečekanému zásahu.

Význam slova, termín, co je to Deus ex machina? Výraz, termín, definice slova Deus ex machina. Co znamená odborný pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Deus ex machina? s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Deus ex machina se nachází v kategorii Latina

Co znamená pojem Deus ex machina? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Deus ex machina je literární termín, který se v češtině ustálil pod svým doslovným překladem bůh ze stroje.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, přesný význam, definice, pojem, Latina, wiki, formulace, synonymum, Latina, slovník, co to je, význam pojmu, význam, co znamená, vysvětlení

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Deus ex machina? resp. co znamená Deus ex machina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deus ex machina, odpověď na dotaz co je to Deus ex machina?. Víte např. kdo to je Probošt? Znáte a víte kdo je Majordomus? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Deus ex machina hledat i v jiných kategoriích (než Latina) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.