Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deus ex machina. Co znamená odborný pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Co je to Deus ex machina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Deus ex machina?

Deus ex machina je původně pojem z literatury, případně z divadla, kde označuje nějaký nečekaný zvrat v ději. Doslova to znamená "bůh ze stroje" a pochází to z antického dramatu, kde bohové často ovlivňovali osudy hrdinů hry. A aby bůh skutečně vstoupil do hry nečekaně, byl jeho představitel spuštěn na jeviště pomocí mechanického zařízení na bázi kladky. V obecnějším slova smyslu tento pojem použijeme v jakékoliv situaci, v níž dojde k nějakému nečekanému zásahu.

Význam slova, termín, co je to Deus ex machina? Výraz, termín, definice slova Deus ex machina. Co znamená odborný pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Deus ex machina se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Deus ex machina se nachází v sekci Latina

Co znamená pojem Deus ex machina? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Deus ex machina je literární termín, který se v češtině ustálil pod svým doslovným překladem bůh ze stroje.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: heslo, co znamená, význam pojmu, slovník, Latina, wiki, vysvětlení, Latina, definice, synonymum, slovo, přesný výraz, pojem, Deus ex machina, popis

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Deus ex machina? resp. jaký je přesný význam slova Deus ex machina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deus ex machina, odpověď na dotaz co je to Deus ex machina?. Víte např. kdo to je Probošt? Znáte a víte kdo je Majordomus? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Latina). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.