Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deus ex machina. Co znamená odborný pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Co je to Deus ex machina? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Deus ex machina

Deus ex machina je původně pojem z literatury, případně z divadla, kde označuje nějaký nečekaný zvrat v ději. Doslova to znamená "bůh ze stroje" a pochází to z antického dramatu, kde bohové často ovlivňovali osudy hrdinů hry. A aby bůh skutečně vstoupil do hry nečekaně, byl jeho představitel spuštěn na jeviště pomocí mechanického zařízení na bázi kladky. V obecnějším slova smyslu tento pojem použijeme v jakékoliv situaci, v níž dojde k nějakému nečekanému zásahu.

Význam slova, termín, co je to Deus ex machina? Výraz, termín, definice slova Deus ex machina. Co znamená odborný pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Deus ex machina můžete sdílet s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Deus ex machina se nachází v kategorii Latina

Co znamená pojem Deus ex machina? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Deus ex machina je literární termín, který se v češtině ustálil pod svým doslovným překladem bůh ze stroje.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, slovník, heslo, přesný význam, co znamená, popis, synonymum, přesný výraz, Latina, Latina, formulace, význam slova, informace, vysvětlení, definice

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Deus ex machina? resp. co znamená Deus ex machina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deus ex machina, odpověď na dotaz co je to Deus ex machina?. Víte např. kdo to je Probošt? Znáte a víte kdo je Majordomus? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Latina). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.