Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anno Domini. Co znamená pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Co je to Anno Domini? Význam slova

Co znamená termín Anno Domini? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anno Domini čili Léta Páně, ve zkratce A.D., je údaj, který doprovází letopočet na stavbách. Bývá tak označen rok započetí stavby nebo dokončení stavby, ale může být i na různých nápisech nebo pamětních deskách připomínajících různé významné události. Dnes už se příliš nepoužívá, je to spíše historická záležitost.

Význam slova, termín, co je to Anno Domini? Definice odborného termínu, slova Anno Domini. Co znamená pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Anno Domini? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Anno Domini je v kategorii Latina

Klíčová slova: definice, wiki, formulace, termín, přesný výraz, informace, pojem, Latina, heslo, Anno Domini, přesný význam, Latina, význam pojmu, význam slova, co to je, slovník

Co označuje termín Anno Domini? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Anno Domini (zkratka A. D.) znamená latinsky „léta Páně“ (L. P.) a označuje letopočet od narození Krista. Vyskytuje se v historických křesťanských dokumentech, na nápisech apod. V češtině se běžně používá označení „našeho letopočtu“ (zkratka n. l.) nebo „po Kristu“ (po Kr.), případně „křesťanské éry“ ad.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Anno Domini? resp. jaký je přesný význam slova Anno Domini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anno Domini, odpověď na dotaz co je to Anno Domini?. Víte např. kdo to je Britney Spears? Znáte a víte kdo je Astronom? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Latina. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.