Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anno Domini. Co znamená pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Co je to Anno Domini? Význam slova

Co znamená termín Anno Domini? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anno Domini čili Léta Páně, ve zkratce A.D., je údaj, který doprovází letopočet na stavbách. Bývá tak označen rok započetí stavby nebo dokončení stavby, ale může být i na různých nápisech nebo pamětních deskách připomínajících různé významné události. Dnes už se příliš nepoužívá, je to spíše historická záležitost.

Význam slova, termín, co je to Anno Domini? Definice odborného termínu, slova Anno Domini. Co znamená pojem Anno Domini z kategorie Latina?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Anno Domini? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Anno Domini patří do sekce Latina

Co znamená pojem Anno Domini? Definice slova, termínu z Wikipedie

Anno Domini (zkratka A. D.) znamená latinsky „léta Páně“ (L. P.) a označuje letopočet od narození Krista. Vyskytuje se v historických křesťanských dokumentech, na nápisech apod. V češtině se běžně používá označení „našeho letopočtu“ (zkratka n. l.) nebo „po Kristu“ (po Kr.), případně „křesťanské éry“ ad.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, formulace, popis, termín, synonymum, co znamená, definice, co to je, wiki, pojem, význam, Latina

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Anno Domini? resp. co znamená Anno Domini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anno Domini, odpověď na dotaz co je to Anno Domini?. Víte např. kdo to je Patriarcha? Znáte a víte kdo je Rabín? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Latina). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.