Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vodní dýmka. Co znamená pojem Vodní dýmka z kategorie Kultura?

Co je to Vodní dýmka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vodní dýmka?

Vodní dýmka, označovaná též jako vodnice, šiša nebo nargile, je zařízení ke spalování tabákové směsi, kdy kouř prochází přes vodní filtr. Je velmi oblíbená zejména v arabských zemích. V České republice je populární spíše mezi mladými lidmi. Tabákové směsi mají různé příchutě. K zahřívání tabáku se používá uhlí. Výhodou je, že vodní dýmka při používání nepáchne jako cigarety, ale ze zdravotního hlediska je zřejmě mnohem škodlivější. Vodní dýmky bývají umělecky zdobené a vyrábějí se v různých velikostech.


Co je to Vodní dýmka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vodní dýmka. Co znamená pojem Vodní dýmka z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Vodní dýmka) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vodní dýmka patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: heslo, přesný význam, co znamená, slovník, význam, Vodní dýmka, odborné názvosloví, terminologie, termín, Kultura, wiki, názvosloví, co to je, lexikon, odborný výraz, Kultura, význam pojmu, slovo


Pojem Vodní dýmka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vodní dýmka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vodní dýmka, slangově vodárna, farec, vodnice, šíša (v zemích západní Afriky taktéž nargila, v arabských zemích se používá název hookah), je zařízení používané ke kouření. Funguje na principu filtrace a ochlazování kouře přes vodní filtr. Místo původu není známé, předpokládá se ale, že ji vynalezli Peršané.[1] Později se rozšířila do Arábie, na Střední východ, do Asie a do severní Afriky. Oblíbená je rovněž v Evropě a Severní Americe.

Další zdroje informací o slovu Vodní dýmka

Vyhledat slovo Vodní dýmka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vodní dýmka ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Vodní dýmka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Vodní dýmka na Google.cz

Najít termín Vodní dýmka ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Vodní dýmka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodní dýmka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Vodní dýmka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vodní dýmka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vodní dýmka, odpověď na dotaz co je to Vodní dýmka?. Víte např. kdo to je Mormon? Znáte a víte kdo je David Pastrňák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Vodní dýmka hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.