Co je to?
Definice výrazu Undeground. Co znamená odborný pojem Undeground z kategorie Kultura?

Co to je Undeground? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Undeground?

Underground je pojem převzatý z angličtiny. Doslovný překlad je podzemí, v běžném životě označuje skryté hnutí neoficiálního nebo i ilegálního charakteru. Jinde se underground používá pro označení kulturních hnutí, odlišných od hlavního proudu. S tímto označením se setkáváme hlavně v umění a v hudbě.
Underground však může znamenat i označení odboje z druhé světové války nebo jiný název pro kriminální podsvětí. U nás se pro underground používá i název druhá kultura.

Definice výrazu Undeground. Co znamená odborný pojem Undeground z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Undeground) můžete sdílet s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Undeground patří do sekce Kultura

Co znamená pojem Undeground? Definice slova, termínu z Wikipedie

Underground (anglicky podzemí) je výraz označující nějaké skryté, neoficiální až ilegální hnutí. Může jít např. o kriminální podsvětí nebo odboj během druhé světové války, v jiných jazycích se označení používá především pro kulturní, hudební a umělecká hnutí, subkultury a kontrakultury vymaňující se z hlavního proudu.

V českém prostředí se tímto termínem označuje především hnutí zvané také druhá kultura, jejímž vůdčím duchem byl český teoretik umění a básník Ivan Martin Jirous a nejvýraznějšími zástupci hudební skupiny The Plastic People of the Universe a DG 307.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Undeground, slovník, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, wiki, definice, popis, heslo, Kultura, synonymum, co to je, Kultura, termín, popis

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Undeground? resp. jaký je přesný význam slova Undeground? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Undeground, odpověď na dotaz co je to Undeground?. Víte např. kdo to je Identifikovaná osoba? Znáte a víte kdo je Milenka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.