Co je to?
Definice výrazu Undeground. Co znamená odborný pojem Undeground z kategorie Kultura?

Co to je Undeground? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Undeground?

Underground je pojem převzatý z angličtiny. Doslovný překlad je podzemí, v běžném životě označuje skryté hnutí neoficiálního nebo i ilegálního charakteru. Jinde se underground používá pro označení kulturních hnutí, odlišných od hlavního proudu. S tímto označením se setkáváme hlavně v umění a v hudbě.
Underground však může znamenat i označení odboje z druhé světové války nebo jiný název pro kriminální podsvětí. U nás se pro underground používá i název druhá kultura.

Definice výrazu Undeground. Co znamená odborný pojem Undeground z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Undeground s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Undeground se nachází v sekci Kultura

Co znamená pojem Undeground? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Underground (anglicky podzemí) je výraz označující nějaké skryté, neoficiální až ilegální hnutí. Může jít např. o kriminální podsvětí nebo odboj během druhé světové války, v jiných jazycích se označení používá především pro kulturní, hudební a umělecká hnutí, subkultury a kontrakultury vymaňující se z hlavního proudu.

V českém prostředí se tímto termínem označuje především hnutí zvané také druhá kultura, jejímž vůdčím duchem byl český teoretik umění a básník Ivan Martin Jirous a nejvýraznějšími zástupci hudební skupiny The Plastic People of the Universe a DG 307.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: co to je, pojem, popis, wiki, termín, význam, slovo, vysvětlení, přesný význam, synonymum, formulace, Kultura, přesný výraz, popis, slovník

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Undeground? resp. co znamená Undeground? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Undeground, odpověď na dotaz co je to Undeground?. Víte např. kdo to je Identifikovaná osoba? Znáte a víte kdo je Milenka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.