Co je to?
Definice výrazu, termínu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Co je to Tantra? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tantra?

Nauka budhistického náboženství zaměřená na meditaci jako cestu k dosažení životní moudrosti. V doslovném překladu značí tantra pavučinu nebo tkanivo, které chápeme ve smyslu složité struktury světa. Tantra symbolizuje mužský a ženský princip. Oba tyto principy na sebe působí v každém okamžiku a tím podle budhistických nauk probíhá stvoření.


Co je to Tantra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tantra se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, formulace, lexikon, popis, definice pojmu, vysvětlení, co je to Tantra?, pojem, terminologie, slovo, terminus technicus, odborný výraz, Tantra, co znamená, slovník, informace, význam slova, heslo


Pojem Tantra je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tantra? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tantrismus, respektive tantra je název stylu meditace a rituálů, které vznikly v Indii již před pátým stoletím našeho letopočtu. Slovo „tantra“ bylo poprvé použito v indické posvátné kolekci védských hymnů, Rigvedě. Tantra mimo jiné ovlivnila hinduismus, sikhismus, bön, buddhismus a jainismus a společně s buddhismem se postupně rozšířila do východní a jihovýchodní Asie.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Tantra ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Tantra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Tantra ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Tantra na Youtube

Najít heslo Tantra na Google.cz

Zkusit najít heslo Tantra ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tantra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tantra? resp. co vlastně znamená slovo Tantra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tantra, odpověď na dotaz co je to Tantra?. Víte např. kdo to je Carl Zeiss? Znáte a víte kdo je Jan Evangelista Purkyně? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.