Co je to?
Definice výrazu, termínu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Co je to Tantra? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tantra?

Nauka budhistického náboženství zaměřená na meditaci jako cestu k dosažení životní moudrosti. V doslovném překladu značí tantra pavučinu nebo tkanivo, které chápeme ve smyslu složité struktury světa. Tantra symbolizuje mužský a ženský princip. Oba tyto principy na sebe působí v každém okamžiku a tím podle budhistických nauk probíhá stvoření.

Význam slova, termín, co je to Tantra? Definice výrazu, termínu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tantra? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Tantra se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, pojem, Kultura, Kultura, informace, slovník, co znamená, formulace, význam slova, termín, Tantra, popis, wiki, definice, slovo

Co znamená pojem Tantra? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tantrismus, respektive tantra je název stylu meditace a rituálů, které vznikly v Indii již před pátým stoletím našeho letopočtu. Slovo „tantra“ bylo poprvé použito v indické posvátné kolekci védských hymnů, Rigvedě. Tantra mimo jiné ovlivnila hinduismus, sikhismus, bön, buddhismus a jainismus a společně s buddhismem se postupně rozšířila do východní a jihovýchodní Asie.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Tantra? resp. co se skrývá pod slovem Tantra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tantra, odpověď na dotaz co je to Tantra?. Víte např. kdo to je Zdeněk Bakala? Znáte a víte kdo je Jan Evangelista Purkyně? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.