Co je to?
Definice výrazu, termínu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Co je to Tantra? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tantra?

Nauka budhistického náboženství zaměřená na meditaci jako cestu k dosažení životní moudrosti. V doslovném překladu značí tantra pavučinu nebo tkanivo, které chápeme ve smyslu složité struktury světa. Tantra symbolizuje mužský a ženský princip. Oba tyto principy na sebe působí v každém okamžiku a tím podle budhistických nauk probíhá stvoření.

Význam slova, termín, co je to Tantra? Definice výrazu, termínu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Tantra) můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Tantra patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: Tantra, wiki, vysvětlení, pojem, co to je, význam, slovo, formulace, slovník, definice, popis, Kultura, Tantra, význam pojmu, informace, význam slova

Co znamená pojem Tantra? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tantrismus, respektive tantra je název stylu meditace a rituálů, které vznikly v Indii již před pátým stoletím našeho letopočtu. Slovo „tantra“ bylo poprvé použito v indické posvátné kolekci védských hymnů, Rigvedě. Tantra mimo jiné ovlivnila hinduismus, sikhismus, bön, buddhismus a jainismus a společně s buddhismem se postupně rozšířila do východní a jihovýchodní Asie.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Tantra? resp. co označuje slovo Tantra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tantra, odpověď na dotaz co je to Tantra?. Víte např. kdo to je Tom Cruise? Znáte a víte kdo je Jan Evangelista Purkyně? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.