Co je to?
Definice výrazu, termínu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Co je to Tantra? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tantra?

Nauka budhistického náboženství zaměřená na meditaci jako cestu k dosažení životní moudrosti. V doslovném překladu značí tantra pavučinu nebo tkanivo, které chápeme ve smyslu složité struktury světa. Tantra symbolizuje mužský a ženský princip. Oba tyto principy na sebe působí v každém okamžiku a tím podle budhistických nauk probíhá stvoření.

Význam slova, termín, co je to Tantra? Definice výrazu, termínu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Tantra? Pak se o ní podělte s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Tantra patří do sekce Kultura

Co znamená pojem Tantra? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tantrismus, respektive tantra je název stylu meditace a rituálů, které vznikly v Indii již před pátým stoletím našeho letopočtu. Slovo „tantra“ bylo poprvé použito v indické posvátné kolekci védských hymnů, Rigvedě. Tantra mimo jiné ovlivnila hinduismus, sikhismus, bön, buddhismus a jainismus a společně s buddhismem se postupně rozšířila do východní a jihovýchodní Asie.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, termín, popis, co znamená, slovo, wiki, formulace, co to je, definice, význam, Kultura, informace, přesný význam, přesný výraz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Tantra? resp. jaký je přesný význam slova Tantra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tantra, odpověď na dotaz co je to Tantra?. Víte např. kdo to je Rafael Nadal? Znáte a víte kdo je Dalajláma? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Tantra hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.