Co je to?
Definice výrazu Svastika. Co znamená odborný pojem Svastika z kategorie Kultura?

Co to je Svastika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Svastika

Každý jistě někdy viděl typický nacistický symbol v podobě hákového kříže - svastiku. Ale už méně lidí ví, že se původně jedná o náboženský symbol. Svastika může být pravotočivá nebo levotočivá, přičemž právě pravotočivá byla zneužita nacisty. V tantře se levotočivá svastika používá jako symbol pro ženské pohlaví, zatímco pravotočivá symbolizuje muže.
Nejstarší dochované svastiky můžeme najít na keramických střepech starých asi sedm tisíc let. Svastika se objevovala i u starých Řeků, Chetitů či Semitských národů. Kvůli zneužití svastiky nacisty se dnes v Západní kultuře skoro nepoužívá.

Význam slova, termín, co je to Svastika? Definice výrazu Svastika. Co znamená odborný pojem Svastika z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Svastika? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Svastika patří do sekce Kultura

Klíčová slova: přesný význam, slovník, informace, co to je, přesný výraz, formulace, slovo, heslo, Kultura, synonymum, popis, definice, Svastika, význam pojmu, vysvětlení, pojem

Co označuje termín Svastika? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Svastika je kříž s ohnutými či zalomenými rameny (většinou v polovině a do pravého úhlu), a to buď ve směru hodinových ručiček (pravotočivá svastika 卐) nebo proti němu (levotočivá svastika 卍). V tantře se pravotočivá svastika používá jako symbol mužského a levotočivá jako symbol ženského principu.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Svastika? resp. co znamená výraz Svastika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svastika, odpověď na dotaz co je to Svastika?. Víte např. kdo to je Bruce Willis? Znáte a víte kdo je Anarchista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.