Co je to?
Definice výrazu Sitcom. Co znamená odborný pojem Sitcom z kategorie Kultura?

Co to je Sitcom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sitcom

Sitcom je zkratka pro oblíbený žánr situační komedie. Jedná se o zvláštní druh seriálu. Sitcom se odehrává v nenáročném prostředí a vystupuje v něm malý počet postav. Tyto postavy neprocházejí složitým vývojem a děj po skončení dílu bývá zpět ve výchozím stavu. Vše probíhá v realitě všedního dne, prostředí bývá zcela obyčejné nebo naopak nevšední.
Tento formát je původně rozhlasový, v současnosti se nejvíce využívá v televizi.


Co je to Sitcom? Význam slova, termín, Definice výrazu Sitcom. Co znamená odborný pojem Sitcom z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Sitcom s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sitcom patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: Kultura, lexikon, formulace, Kultura, slovo, přesný výraz, Sitcom, pojem, co je to Sitcom?, význam slova, definice pojmu, co to je, názvosloví, termín, synonymum, informace, přesný význam, definice


Pojem Sitcom je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Sitcom?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Situační komedie nebo také z angličtiny zkráceně sitcom je specifický druh komediálního seriálu. Je pro něj charakteristický malý počet prostředí s rovněž malým počtem postav, které se v průběhu série vyvíjí jenom minimálně a děj jednotlivých dílů běžně končí ve statu quo, tedy stejném nastavení v jakém byl na začátku.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sitcom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Sitcom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Sitcom ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Sitcom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Sitcom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Sitcom ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Sitcom například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Sitcom? resp. co označuje slovo Sitcom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sitcom, odpověď na dotaz co je to Sitcom?. Víte např. kdo to je Prelát? Znáte a víte kdo je Koželuh? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?