Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Secese. Co znamená pojem Secese z kategorie Kultura?

Co to je Secese? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Secese

Secese je umělecký sloh mezinárodního dosahu, který zasáhl všechny druhy umění. Uplatnil se především na přelomu 19. a 20.století a zasáhl i do běžného života. Jeho základem totiž nebylo vlastní umění, ale dekorativnost a užitečnost v běžném životě.
K hlavním znakům secese patří ornamenty, plocha a zvláštní barvy, květinové vzory a vysoce estetické kombinace různých materiálů. Hlavní myšlenkou je návrat k přírodním tvarům, tělům zvířat i lidí. Typickým představitelem secesního umění byl Alfons Mucha.

Význam slova, termín, co je to Secese? Odborný termín, výraz, slovo Secese. Co znamená pojem Secese z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Secese? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Secese je v kategorii Kultura

Klíčová slova: synonymum, co znamená, termín, Kultura, definice, Kultura, slovo, přesný výraz, popis, co to je, pojem, přesný význam, informace, význam slova, wiki, formulace

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Secese? resp. co označuje slovo Secese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Secese, odpověď na dotaz co je to Secese?. Víte např. kdo to je Zámečník? Znáte a víte kdo je Wabi Daněk? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Secese hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.