Co je to?
Definice výrazu, termínu Šantán. Co znamená odborný pojem Šantán z kategorie Kultura?

Co je to Šantán? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šantán

Zábavní podnik typu kabaretu, malé scény se zábavným humoristickým, hudebním a také tanečním programem. Hrají se tu pěvecké, hudební a taneční výstupy, skeče. Za šantán se považuje hlavně podnik, kde se provozuje lehčí kabaret doprovázený hudebním programem. Slova vzniklo z francouzského café chantant – kavárna se zpěvem.

Význam slova, termín, co je to Šantán? Definice výrazu, termínu Šantán. Co znamená odborný pojem Šantán z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Šantán) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Šantán patří do sekce Kultura

Co znamená pojem Šantán? Definice slova, termínu z Wikipedie

Kabaret (francouzsky cabaret - hospoda) je malá scéna se zábavným, humoristickým, hudebním nebo tanečním programem. Obsahuje šansony, skeče. Program se skládá z jednotlivých hudebních, pěveckých, tanečních nebo scénických výstupů. Programem provází konferenciér. Kabaretní písně (původně psané pro kabaret) bývají také označovány termínem kabaretní kuplety. Lehčí kabaret s převažujícím hudebním programem pak také bývá označován slovem šantán (z francouzského café chantant - kavárna se zpěvem).

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Kultura, co to je, wiki, pojem, popis, význam, formulace, přesný význam, termín, informace, význam slova, slovo, co znamená, heslo, definice

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Šantán? resp. co znamená Šantán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šantán, odpověď na dotaz co je to Šantán?. Víte např. kdo to je Matyáš Korvín? Znáte a víte kdo je Emil Hácha? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Šantán v jiné sekci než Kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.