Co je to?
Definice výrazu, termínu Šantán. Co znamená odborný pojem Šantán z kategorie Kultura?

Co je to Šantán? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Šantán?

Zábavní podnik typu kabaretu, malé scény se zábavným humoristickým, hudebním a také tanečním programem. Hrají se tu pěvecké, hudební a taneční výstupy, skeče. Za šantán se považuje hlavně podnik, kde se provozuje lehčí kabaret doprovázený hudebním programem. Slova vzniklo z francouzského café chantant – kavárna se zpěvem.

Význam slova, termín, co je to Šantán? Definice výrazu, termínu Šantán. Co znamená odborný pojem Šantán z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Šantán) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Šantán patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: Šantán, co znamená, formulace, popis, heslo, slovo, přesný význam, pojem, definice, význam slova, termín, slovník, informace, přesný výraz, co to je, význam pojmu

Co znamená pojem Šantán? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Kabaret (francouzsky cabaret - hospoda) je malá scéna se zábavným, humoristickým, hudebním nebo tanečním programem. Obsahuje šansony, skeče. Program se skládá z jednotlivých hudebních, pěveckých, tanečních nebo scénických výstupů. Programem provází konferenciér. Kabaretní písně (původně psané pro kabaret) bývají také označovány termínem kabaretní kuplety. Lehčí kabaret s převažujícím hudebním programem pak také bývá označován slovem šantán (z francouzského café chantant - kavárna se zpěvem).

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Šantán? resp. co přesně označuje termín Šantán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šantán, odpověď na dotaz co je to Šantán?. Víte např. kdo to je Lou Fanánek Hagen? Znáte a víte kdo je Jan Lucemburský? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.