Co je to?
Výraz, termín, definice slova Road movie. Co znamená odborný pojem Road movie z kategorie Kultura?

Co je to Road movie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Road movie

Road movie je označení pro druh filmového žánru, ve kterém se hlavní hrdinové pohybují převážně s pomocí motorového vozidla. Urazí přitom velké vzdálenosti, prožívají nejrůznější dobrodružství, sami se v průběhu cesty mění a získávají nejrůznější zkušenosti.
Duchovním otcem road movie může být nazýván Jack Kerouac se svým autobiografickým románem Na cestě. I jeho původní literární podoba road movie se dočkala filmové adaptace.

Význam slova, termín, co je to Road movie? Výraz, termín, definice slova Road movie. Co znamená odborný pojem Road movie z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Road movie) můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Road movie patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, pojem, Kultura, význam, Road movie, termín, popis, informace, přesný význam, Road movie, význam slova, význam pojmu, co znamená, heslo, wiki

Co znamená pojem Road movie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Road movie je filmový žánr, v němž hlavní postavy cestují velké vzdálenosti, většinou motorovým vozidlem. Film pak pojednává o jejich dobrodružstvích, zkušenostech a proměnách v průběhu cesty. Příkladem může být například americký film Bezstarostná jízda nebo český film Jana Svěráka Jízda.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Road movie? resp. co vlastně znamená slovo Road movie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Road movie, odpověď na dotaz co je to Road movie?. Víte např. kdo to je Manekýn? Znáte a víte kdo je Mediátor? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.