Co je to?
Definice výrazu, termínu PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Co je to PF? Význam slova

Co znamená termín PF? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pf může značit celou řadu termínů. Tím, v našich myslích, nejrozšířenějším, je novoroční blahopřání. Pf představuje zkratku francouzského dvouslovního výrazu Pour féliciter.
Jedná se standardně o nějakou kartičku nebo pohlednici, která symbolizuje srdečné blahopřání do nového roku. V současné době se můžeme setkávat i s tzv. virtuálními Pf přáními, v těchto případech jde o digitální zpracování blahopřání, například na internetu. Pf v původním významu se využívá již zhruba 250 roků.


Co je to PF? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova PF sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz PF patří do sekce Kultura

Klíčová slova: význam, pojem, terminologie, informace, formulace, význam slova, PF, co to je, terminus technicus, definice pojmu, vysvětlení, přesný význam, Kultura, názvosloví, termín, co je to PF?, slovo, význam pojmu


Pojem PF je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu PF?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Novoročenka (PF, slangově péefko - zkratka francouzského Pour féliciter - „pro poblahopřání“) je obvykle papírová kartička nebo e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Novoročenka je nenáboženskou alternativou vánočního papírového přání „Šťastné a veselé Vánoce“. Zvyk rozesílat koncem roku novoročenky se ujal například v České republice, zatímco ve většině zemí světa zůstává doposud populární tradiční vánoční přání.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo PF ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz PF ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem PF na Youtube

Najít termín PF ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín PF ve vyhledávači Qwant

Najít pojem PF ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo PF například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo PF? resp. co označuje slovo PF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PF, odpověď na dotaz co je to PF?. Víte např. kdo to je Vdova? Znáte a víte kdo je Lama? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu PF v jiné sekci než Kultura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?