Co je to?
Definice výrazu, termínu PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Co je to PF? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu PF?

Pf může značit celou řadu termínů. Tím, v našich myslích, nejrozšířenějším, je novoroční blahopřání. Pf představuje zkratku francouzského dvouslovního výrazu Pour féliciter.
Jedná se standardně o nějakou kartičku nebo pohlednici, která symbolizuje srdečné blahopřání do nového roku. V současné době se můžeme setkávat i s tzv. virtuálními Pf přáními, v těchto případech jde o digitální zpracování blahopřání, například na internetu. Pf v původním významu se využívá již zhruba 250 roků.

Význam slova, termín, co je to PF? Definice výrazu, termínu PF. Co znamená odborný pojem PF z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu PF doporučujeme sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín PF se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: wiki, PF, informace, slovo, co znamená, heslo, Kultura, přesný výraz, synonymum, význam pojmu, definice, význam slova, termín, vysvětlení, co to je, slovník

Co znamená pojem PF? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Novoročenka (PF, slangově péefko - zkratka francouzského Pour féliciter - „pro poblahopřání“) je obvykle papírová kartička nebo e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Novoročenka je nenáboženskou alternativou vánočního papírového přání „Šťastné a veselé Vánoce“. Zvyk rozesílat koncem roku novoročenky se ujal například v České republice, zatímco ve většině zemí světa zůstává doposud populární tradiční vánoční přání.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená PF? resp. co se vlastně skrývá pod slovem PF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PF, odpověď na dotaz co je to PF?. Víte např. kdo to je Josef Zíma? Znáte a víte kdo je Lama? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?