Co je to?
Definice výrazu Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Co to je Opera? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Opera?

Opera je umělecká forma, která v sobě spojuje hudbu a divadlo. Celý text nebo jeho většina je zpívaná. Jednotlivé písně se nazývají árie. Hudební doprovod zajišťuje orchestr. Příběh, o kterém opera pojednává, je popsán v tzv. libretu. V opeře se využívají i prvky baletu a tance. Opera byla velmi oblíbená zejména dříve, ale i dnes má řadu příznivců.

Význam slova, termín, co je to Opera? Definice výrazu Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Opera s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Opera patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: Kultura, přesný význam, Opera, informace, Opera, heslo, přesný výraz, význam pojmu, význam, význam slova, slovník, pojem, slovo, wiki, popis, formulace

Co označuje termín Opera? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Opera (z italského opera in musica, hudební dílo) je umělecká forma spojující dramatické divadelní představení s hudbou tak, že herci text (libreto) zcela či zčásti zpívají za instrumentálního doprovodu.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Opera? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Opera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opera, odpověď na dotaz co je to Opera?. Víte např. kdo to je Zdeněk Škromach? Znáte a víte kdo je Blbec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.