Co je to?
Definice výrazu Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Co to je Opera? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Opera?

Opera je umělecká forma, která v sobě spojuje hudbu a divadlo. Celý text nebo jeho většina je zpívaná. Jednotlivé písně se nazývají árie. Hudební doprovod zajišťuje orchestr. Příběh, o kterém opera pojednává, je popsán v tzv. libretu. V opeře se využívají i prvky baletu a tance. Opera byla velmi oblíbená zejména dříve, ale i dnes má řadu příznivců.

Význam slova, termín, co je to Opera? Definice výrazu Opera. Co znamená odborný pojem Opera z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Opera? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Opera je v kategorii Kultura

Klíčová slova: termín, co to je, slovo, formulace, definice, popis, význam slova, přesný výraz, Kultura, informace, heslo, wiki, vysvětlení, význam, význam pojmu, Opera

Ve Wikipedii se o termínu Opera píše následující

Opera (z italského opera in musica, hudební dílo) je umělecká forma spojující dramatické divadelní představení s hudbou tak, že herci text (libreto) zcela či zčásti zpívají za instrumentálního doprovodu.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Opera? resp. jaký je význam slova Opera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opera, odpověď na dotaz co je to Opera?. Víte např. kdo to je Karel Roden? Znáte a víte kdo je Blbec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Opera hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.