Co je to?
Definice výrazu Muzikál. Co znamená odborný pojem Muzikál z kategorie Kultura?

Co to je Muzikál? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Muzikál

Muzikál je dramatický žánr, který v sobě spojuje prvky literární, hudební i taneční. Většinou jde o divadelní inscenaci nebo filmové zpracování. Muzikál může být celý ve zpívané formě nebo je v něm spojeno mluvené slovo i zpěv. Představení lze celé odtančit, ale tanec není v muzikálu podmínkou.
Samotný název muzikál je zkratkou z anglického musical comedy. Domovem muzikálů je USA, odkud se muzikály rozšířily do celého světa.

Význam slova, termín, co je to Muzikál? Definice výrazu Muzikál. Co znamená odborný pojem Muzikál z kategorie Kultura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Muzikál se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: formulace, termín, význam slova, popis, význam pojmu, přesný výraz, definice, Muzikál, přesný význam, slovo, wiki, informace, heslo, co znamená, význam, co to je

Co znamená pojem Muzikál? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Muzikál je syntetický dramatický žánr, jenž spojuje literaturu, hudbu a tanec.

Slovo muzikál má vícero významů a může označovat též muzikálový film (tj. filmovou adaptaci muzikálu coby dramatického díla) anebo divadelní inscenaci muzikálu, případně též muzikálové divadlo jako druh divadla (vedle činohry, opery a baletu). Všechny tyto významy slova muzikál je nutno rozlišovat.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Muzikál? resp. co označuje slovo Muzikál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muzikál, odpověď na dotaz co je to Muzikál?. Víte např. kdo to je Sergey Brin? Znáte a víte kdo je Řezník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.