Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Muzeum. Co znamená pojem Muzeum z kategorie Kultura?

Co to je Muzeum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Muzeum?

Muzeum je instituce, jejímž cílem je uchování hmotných pramenů, které mají trvalou hodnotu. Muzeum se soustředí na hmotné doklady o člověku, jeho činnosti a prostředí. Prameny nejen získává a uchovává, ale také zkoumá a vystavuje. Jednotlivé sbírky muzeí jsou studovány a slouží pro další vzdělávání.
Muzeální prameny jsou přístupné veřejnosti v nejrůznějších expozicích. Muzea mohou být všeobecná nebo speciálně zaměřená na určitou činnost nebo obor.

Význam slova, termín, co je to Muzeum? Odborný termín, výraz, slovo Muzeum. Co znamená pojem Muzeum z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Muzeum? Pak se o ní podělte s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Muzeum je v kategorii Kultura

Co znamená pojem Muzeum? Výraz, definice slova z Wikipedie

Muzeum (musaion = chrám múz, řecky mouseion) je podle definice Mezinárodní muzejní rady stálá nevýdělečná instituce ve službách společnosti a jejího rozvoje, otevřená veřejnosti, která získává, uchovává, zkoumá, zprostředkuje a vystavuje hmotné doklady o člověku a jeho prostředí za účelem studia, vzdělání, výchovy a potěšení.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam pojmu, co znamená, popis, informace, popis, formulace, Kultura, přesný význam, přesný výraz, slovo, slovník, Kultura, definice, termín, vysvětlení

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Muzeum? resp. jaká je definice termínu Muzeum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muzeum, odpověď na dotaz co je to Muzeum?. Víte např. kdo to je Státní zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Michael Kors? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Muzeum i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.