Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Muzeum. Co znamená pojem Muzeum z kategorie Kultura?

Co to je Muzeum? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Muzeum?

Muzeum je instituce, jejímž cílem je uchování hmotných pramenů, které mají trvalou hodnotu. Muzeum se soustředí na hmotné doklady o člověku, jeho činnosti a prostředí. Prameny nejen získává a uchovává, ale také zkoumá a vystavuje. Jednotlivé sbírky muzeí jsou studovány a slouží pro další vzdělávání.
Muzeální prameny jsou přístupné veřejnosti v nejrůznějších expozicích. Muzea mohou být všeobecná nebo speciálně zaměřená na určitou činnost nebo obor.

Význam slova, termín, co je to Muzeum? Odborný termín, výraz, slovo Muzeum. Co znamená pojem Muzeum z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Muzeum s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Muzeum je v kategorii Kultura

Co znamená pojem Muzeum? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Muzeum (musaion = chrám múz, řecky mouseion) je podle definice Mezinárodní muzejní rady stálá nevýdělečná instituce ve službách společnosti a jejího rozvoje, otevřená veřejnosti, která získává, uchovává, zkoumá, zprostředkuje a vystavuje hmotné doklady o člověku a jeho prostředí za účelem studia, vzdělání, výchovy a potěšení.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, popis, význam, význam pojmu, pojem, Kultura, vysvětlení, význam slova, informace, co znamená, Kultura, přesný význam, co to je, Muzeum, formulace

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Muzeum? resp. co je to Muzeum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muzeum, odpověď na dotaz co je to Muzeum?. Víte např. kdo to je Státní zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Michael Kors? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.