Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Muzeum. Co znamená pojem Muzeum z kategorie Kultura?

Co to je Muzeum? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Muzeum?

Muzeum je instituce, jejímž cílem je uchování hmotných pramenů, které mají trvalou hodnotu. Muzeum se soustředí na hmotné doklady o člověku, jeho činnosti a prostředí. Prameny nejen získává a uchovává, ale také zkoumá a vystavuje. Jednotlivé sbírky muzeí jsou studovány a slouží pro další vzdělávání.
Muzeální prameny jsou přístupné veřejnosti v nejrůznějších expozicích. Muzea mohou být všeobecná nebo speciálně zaměřená na určitou činnost nebo obor.

Význam slova, termín, co je to Muzeum? Odborný termín, výraz, slovo Muzeum. Co znamená pojem Muzeum z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Muzeum s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Muzeum se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: termín, co to je, Muzeum, přesný výraz, definice, informace, Muzeum, popis, Kultura, Kultura, pojem, slovo, co znamená, heslo, formulace, vysvětlení

Co označuje termín Muzeum? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Muzeum (musaion = chrám múz, řecky mouseion) je podle definice Mezinárodní muzejní rady stálá nevýdělečná instituce ve službách společnosti a jejího rozvoje, otevřená veřejnosti, která získává, uchovává, zkoumá, zprostředkuje a vystavuje hmotné doklady o člověku a jeho prostředí za účelem studia, vzdělání, výchovy a potěšení.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Muzeum? resp. co znamená slovo Muzeum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muzeum, odpověď na dotaz co je to Muzeum?. Víte např. kdo to je Zvukař? Znáte a víte kdo je Portýr? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.