Co je to?
Odborný výraz, definice slova Matrix. Co znamená pojem Matrix z kategorie Kultura?

Co je to Matrix? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Matrix?

Matrix je název prvního dílu kultovního sci-fi filmu, který byl natočen v roce 1999. Režírovali ho tehdy ještě bratři Larry a Andy Wachowští (oba později podstoupili změnu pohlaví).

Význam slova, termín, co je to Matrix? Odborný výraz, definice slova Matrix. Co znamená pojem Matrix z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Matrix s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Matrix je v kategorii Kultura

Klíčová slova: formulace, pojem, slovník, synonymum, přesný význam, vysvětlení, informace, popis, Kultura, slovo, význam pojmu, co znamená, definice, heslo, význam slova, význam

Co znamená pojem Matrix? Výraz, definice slova z Wikipedie

Film vypráví o světě v Matrixu, což je rozsáhlý počítačový systému, na nějž jsou připojeni lidé žijící v něm svůj virtuální život. Tito lidé, jejichž mozek je napojen do Matrixu, si neuvědomují, že nežijí skutečný život a že je jim pouštěna do mozku virtuální realita. Jsou takto nevědomky využíváni stroji s umělou inteligencí, které převzaly dominanci na planetě. Tyto stroje efektivně chovají a pěstují lidstvo jen pro energii z lidských těl, díky níž fungují.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Matrix? resp. co vlastně znamená slovo Matrix? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Matrix, odpověď na dotaz co je to Matrix?. Víte např. kdo to je Ivan Langer? Znáte a víte kdo je Honimír? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.