Co je to?
Definice výrazu Masopust. Co znamená odborný pojem Masopust z kategorie Kultura?

Co to je Masopust? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Masopust?

Masopust se slavil hlavně v minulosti, kdy se jednalo o poměrně důležitý křesťanský svátek. Zabíral období od Tří králů do Popeleční středy. Popeleční středou pak začíná postní období před Velikonocemi.
Vyvrcholením masopustu byla maškarní zábava, která probíhala většinou na masopustní úterý těsně před Popeleční středou. Pro vyznavače masopustu šlo hlavně o svátek spojený s hodováním, během něhož se bylo potřeba pořádně najíst, jelikož následoval poměrně dlouhý čtyřicetidenní půst.

Význam slova, termín, co je to Masopust? Definice výrazu Masopust. Co znamená odborný pojem Masopust z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Masopust) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Masopust patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: wiki, definice, vysvětlení, význam slova, slovník, co znamená, slovo, termín, přesný význam, informace, Kultura, synonymum, popis, heslo, co to je, význam pojmu

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Masopust?

Masopust (Vostatke, Fašank, morav. Voračky, Voráčí, Končiny, či karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust vychází především z římského náboženství, které s předjařím spojovalo vegetační a plodnostní božstva jako je Bakchus.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Masopust? resp. co vlastně znamená slovo Masopust? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Masopust, odpověď na dotaz co je to Masopust?. Víte např. kdo to je Býložravec? Znáte a víte kdo je Auditor? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.