Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Libreto. Co znamená pojem Libreto z kategorie Kultura?

Co to je Libreto? Význam slova

Co znamená termín Libreto? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Libreto je scénický námět, literární zpracování hudebního díla, tedy opery, operety, muzikálu nebo baletu. Slovo libreto pochází z italštiny a znamená "knížečka". Libreto obsahuje děj díla, texty písní a mluvené pasáže (pokud v díle jsou). Známým libretistou byl např. Jaroslav Kvapil, který psal libreta pro opery Antonína Dvořáka nebo v jiných souvislostech nechvalně proslulý Karel Sabina. Ten psal libreta k některým operám Bedřicha Smetany. Před návštěvou opery je určité dobré se s libretem seznámit, aby si divák mohl umělecké dílo vychutnat v celé jeho kráse.
Slovo libreto se používá také pro rozvržení, plánované uspořádání exponátů na výstavě, nebo také může znamenat literární podklad pro komiks.

Význam slova, termín, co je to Libreto? Odborný termín, výraz, slovo Libreto. Co znamená pojem Libreto z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Libreto) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Libreto je v kategorii Kultura

Co znamená pojem Libreto? Výraz, definice slova z Wikipedie

Libreto, scénický námět, je literární podklad hudebního uměleckého díla. Hudební dílo může být například opera, opereta, kantáta, muzikál nebo balet. Slovo libreto pochází z italštiny, kde znamená knížečka.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, popis, slovo, Kultura, pojem, co to je, význam slova, přesný výraz, co znamená, synonymum, Kultura, heslo, přesný význam, popis

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Libreto? resp. jaká je definice termínu Libreto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libreto, odpověď na dotaz co je to Libreto?. Víte např. kdo to je Anděl? Znáte a víte kdo je Andrej Babiš? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Libreto v jiné sekci než Kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.