Co je to?
Definice výrazu Košer. Co znamená odborný pojem Košer z kategorie Kultura?

Co to je Košer? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Košer?

V židovské kultuře se slovem košer nebo také kašrut označuje soubor pravidel pro rituální způsobilost. Většinou se s tímto slovem setkáme v souvislosti s jídlem. To, jestli je pokrm vhodný, určuje Tóra, což je normativní zdroj židovského náboženského práva. Existují různá zvířata, která jsou zapovězena a která naopak Židé mohou sníst.
Konkrétně Tóra zapovídá konzumaci krve, dále se nesmí požívat velbloudi, draví ptáci, mrchožrouti nebo většina druhů hmyzu. Dále jsou v Tóře vypsány i ty druhy, které se výslovně konzumovat mohou.

Význam slova, termín, co je to Košer? Definice výrazu Košer. Co znamená odborný pojem Košer z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Košer sdílet se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Košer patří do sekce Kultura

Co znamená pojem Košer? Definice slova, termínu z Wikipedie

Kašrut (hebrejsky כַּשְרוּת) označuje v judaismu soubor pravidel pro rituální způsobilost. Používá se zejména v souvislosti s potravinami: co je povoleno k jídlu, je označováno jako „kašer“ (hebrejsky כשר, doslova vhodné). Aškenázská výslovnost tohoto slova je „košer“ a v této podobě proniklo do češtiny a dalších jazyků.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: heslo, co to je, slovník, co znamená, přesný význam, popis, význam pojmu, význam slova, formulace, informace, vysvětlení, wiki, popis, synonymum, Kultura

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Košer? resp. jaký je přesný význam slova Košer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Košer, odpověď na dotaz co je to Košer?. Víte např. kdo to je Vikář? Znáte a víte kdo je Kim Kardashian? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.