Co je to?
Definice výrazu Košer. Co znamená odborný pojem Košer z kategorie Kultura?

Co to je Košer? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Košer

V židovské kultuře se slovem košer nebo také kašrut označuje soubor pravidel pro rituální způsobilost. Většinou se s tímto slovem setkáme v souvislosti s jídlem. To, jestli je pokrm vhodný, určuje Tóra, což je normativní zdroj židovského náboženského práva. Existují různá zvířata, která jsou zapovězena a která naopak Židé mohou sníst.
Konkrétně Tóra zapovídá konzumaci krve, dále se nesmí požívat velbloudi, draví ptáci, mrchožrouti nebo většina druhů hmyzu. Dále jsou v Tóře vypsány i ty druhy, které se výslovně konzumovat mohou.

Význam slova, termín, co je to Košer? Definice výrazu Košer. Co znamená odborný pojem Košer z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Košer? Pak se o ní podělte s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Košer je v kategorii Kultura

Klíčová slova: formulace, význam, synonymum, vysvětlení, Košer, přesný výraz, přesný význam, význam slova, co znamená, Kultura, Košer, slovo, wiki, informace, slovník, pojem

Co označuje termín Košer? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Kašrut (hebrejsky כַּשְרוּת) označuje v judaismu soubor pravidel pro rituální způsobilost. Používá se zejména v souvislosti s potravinami: co je povoleno k jídlu, je označováno jako „kašer“ (hebrejsky כשר, doslova vhodné). Aškenázská výslovnost tohoto slova je „košer“ a v této podobě proniklo do češtiny a dalších jazyků.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Košer? resp. co se přesně ukrývá za slovem Košer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Košer, odpověď na dotaz co je to Košer?. Víte např. kdo to je Identifikovaná osoba? Znáte a víte kdo je Prepper? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Košer v jiné sekci než Kultura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.