Co je to?
Definice výrazu, termínu Konkubinát. Co znamená odborný pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Co je to Konkubinát? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Konkubinát?

Termín konkubinát je historickým označením pro nesezdané soužití muže a ženy, případně muže s více ženami. Konkubína neboli souložnice je, či spíše byla žena, která žila s mužem ve vztahu, avšak nebyla jeho manželkou. Církev takové soužití chápala jako zavrženíhodné a život tzv. na psí knížku byl společností opovrhován ještě relativně nedávno a ani dnes není nijak výjimečné, že partnerský vztah "bez papíru" vnímají kriticky starší nebo silně nábožensky založení jedinci.

Význam slova, termín, co je to Konkubinát? Definice výrazu, termínu Konkubinát. Co znamená odborný pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Konkubinát? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Konkubinát patří do sekce Kultura

Co znamená pojem Konkubinát? Definice slova, termínu z Wikipedie

Konkubinát je historický a církevně-právní název pro kvazimanželské soužití muže a ženy, tedy bez řádného oddání. Konkubína, zastarale kuběna nebo souložnice, je žena žijící s mužem v takovém soužití.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, definice, Kultura, význam slova, Kultura, informace, přesný výraz, termín, přesný význam, význam, popis, popis, synonymum, formulace

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Konkubinát? resp. co znamená Konkubinát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konkubinát, odpověď na dotaz co je to Konkubinát?. Víte např. kdo to je Cizinec? Znáte a víte kdo je Polír? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Konkubinát v jiné sekci než Kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.