Co je to?
Definice výrazu, termínu Konkubinát. Co znamená odborný pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Co je to Konkubinát? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Konkubinát?

Termín konkubinát je historickým označením pro nesezdané soužití muže a ženy, případně muže s více ženami. Konkubína neboli souložnice je, či spíše byla žena, která žila s mužem ve vztahu, avšak nebyla jeho manželkou. Církev takové soužití chápala jako zavrženíhodné a život tzv. na psí knížku byl společností opovrhován ještě relativně nedávno a ani dnes není nijak výjimečné, že partnerský vztah "bez papíru" vnímají kriticky starší nebo silně nábožensky založení jedinci.

Význam slova, termín, co je to Konkubinát? Definice výrazu, termínu Konkubinát. Co znamená odborný pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Konkubinát patří do sekce Kultura

Klíčová slova: Konkubinát, přesný význam, Kultura, přesný výraz, pojem, slovník, význam slova, informace, co to je, definice, vysvětlení, heslo, formulace, význam pojmu, termín, slovo

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Konkubinát?

Konkubinát je historický a církevně-právní název pro kvazimanželské soužití muže a ženy, tedy bez řádného oddání. Konkubína, zastarale kuběna nebo souložnice, je žena žijící s mužem v takovém soužití.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Konkubinát? resp. co označuje slovo Konkubinát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konkubinát, odpověď na dotaz co je to Konkubinát?. Víte např. kdo to je Radovan Vítek? Znáte a víte kdo je Wolfgang Amadeus Mozart? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.