Co je to?
Odborný výraz, definice slova Karneval. Co znamená pojem Karneval z kategorie Kultura?

Co je to Karneval? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Karneval

Karneval je označován také jako masopust. Jedná se o počátek období půstu před velikonocemi. Původní význam spojení znamenal zbavení se masa z potravy. Karneval je období, začínající 6. 1. a končí Popeleční středou.
Často bývá jako karneval nebo masopust označováno několik posledních dní tohoto období a probíhají hlučné oslavy v maskách, s různými představeními a výstupy. Lidé v této době chodí svátečněji oblečeni a baví se. Význam slova karneval se posunul směrem k lidovým tanečním zábavám v maskách nebo maškarním plesům. Známý je například karneval v Riu.

Význam slova, termín, co je to Karneval? Odborný výraz, definice slova Karneval. Co znamená pojem Karneval z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Karneval s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Karneval se nachází v sekci Kultura

Co znamená pojem Karneval? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Karneval neboli masopust je v původním smyslu „opuštění masa“ (slovo karneval pochází nejspíš z italského carne levare, „dát pryč maso“), tedy začátek postního období před Velikonocemi. Začíná 6. ledna a končí na Popeleční středu.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: heslo, definice, co znamená, slovo, Karneval, popis, termín, wiki, význam pojmu, synonymum, přesný výraz, popis, Kultura

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Karneval? resp. jaký je přesný význam slova Karneval? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karneval, odpověď na dotaz co je to Karneval?. Víte např. kdo to je Sámo? Znáte a víte kdo je Bookmaker? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Karneval i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.