Co je to?
Odborný výraz, definice slova Karneval. Co znamená pojem Karneval z kategorie Kultura?

Co je to Karneval? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Karneval

Karneval je označován také jako masopust. Jedná se o počátek období půstu před velikonocemi. Původní význam spojení znamenal zbavení se masa z potravy. Karneval je období, začínající 6. 1. a končí Popeleční středou.
Často bývá jako karneval nebo masopust označováno několik posledních dní tohoto období a probíhají hlučné oslavy v maskách, s různými představeními a výstupy. Lidé v této době chodí svátečněji oblečeni a baví se. Význam slova karneval se posunul směrem k lidovým tanečním zábavám v maskách nebo maškarním plesům. Známý je například karneval v Riu.


Co je to Karneval? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Karneval. Co znamená pojem Karneval z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Karneval) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Karneval patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, Karneval, co znamená, slovník, co je to Karneval?, co to je, lexikon, termín, význam, význam slova, popis, terminus technicus, definice, formulace, slovo, význam pojmu


Pojem Karneval je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Karneval? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Karneval neboli masopust je v původním smyslu „opuštění masa“ (slovo karneval pochází nejspíš z italského carne levare, „dát pryč maso“), tedy začátek postního období před Velikonocemi. Začíná 6. ledna a končí na Popeleční středu.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Karneval ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Karneval ve Wikislovníku

Najít výraz Karneval ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Karneval ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karneval ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Karneval ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karneval například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Karneval? resp. jaká je definice slova Karneval? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karneval, odpověď na dotaz co je to Karneval?. Víte např. kdo to je Pidižvík? Znáte a víte kdo je Štefan Švec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Karneval v jiné sekci než Kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.