Co je to?
Definice výrazu, termínu Impresionismus. Co znamená odborný pojem Impresionismus z kategorie Kultura?

Co je to Impresionismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Impresionismus

Impresionismus je umělecký směr projevující se především v malířství. Objevil se koncem 19. století a pojmenován byl podle obrazu Imprese od francouzského malíře Clauda Moneta, jehož námětem byl západ slunce. Impresionistické obrazy jsou poměrně realistické, nejsou příliš stylizované a záměrem autorů je zachytit momentální náladu, pocit, dojem, atmosféru okamžiku. K dalším známým představitelům tohoto směru moderního malířství patří např. Edgar Degas, Renoir, Cézanne nebo Gauguin.

Význam slova, termín, co je to Impresionismus? Definice výrazu, termínu Impresionismus. Co znamená odborný pojem Impresionismus z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Impresionismus? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Impresionismus je v kategorii Kultura

Klíčová slova: Impresionismus, heslo, Impresionismus, synonymum, termín, význam, vysvětlení, slovo, wiki, slovník, Kultura, co to je, definice, formulace, popis, pojem

Ve Wikipedii se o heslu Impresionismus dozvíte následující

Impresionismus je umělecký směr, který vznikl koncem 19. století. Byl reakcí na ateliérovou malbu, jeho cílem je malba v přírodě, kde se pokouší zachytit okamžitou atmosféru dané chvíle, neopakovatelné chvíle, okamžik duševního rozpoložení. Navazuje na realismus, se kterým má mnoho společných prvků. Pojem impresionismus je odvozen od obrazu Clauda Moneta Impression, soleil levant (Imprese, východ slunce), který byl roku 1874 vystaven na výstavě nezávislých malířů v Paříži. Poprvé tento pojem (v hanlivém smyslu) použil kritik Louis Leroy, neboť obraz považoval za nedokončený. Prosazení impresionismu ukončilo tradiční akademické umění a nastal rozvoj moderního umění.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Impresionismus? resp. co přesně znamená slovo Impresionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Impresionismus, odpověď na dotaz co je to Impresionismus?. Víte např. kdo to je Natálie Grossová? Znáte a víte kdo je Farizej? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.