Co je to?
Definice výrazu, termínu Hip hop. Co znamená odborný pojem Hip hop z kategorie Kultura?

Co je to Hip hop? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hip hop?

Hip hop je slovo vytvořené z hip – módní a hop – jako symbol pohybu, popř. tance. Jedná se o jeden ze stylů populární hudby. Jeho hlavními součástmi jsou rap a tzv. DJ-ing, dále graffiti a breakdance. Počátky hip hopu jsou v New Yorku 70. let minulého století, jeho průkopníky byli především Afroameričané a Latinoameričané.
Nejvíce společného má tento populární hudební styl s rapem, ale v některých projevech se od něj liší.

Význam slova, termín, co je to Hip hop? Definice výrazu, termínu Hip hop. Co znamená odborný pojem Hip hop z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hip hop? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Hip hop je v sekci Kultura

Klíčová slova: popis, Hip hop, heslo, pojem, informace, slovo, Kultura, význam pojmu, slovník, Hip hop, termín, význam, význam slova, wiki, definice, formulace

Co znamená pojem Hip hop? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Slovem Hip hop [hip-hap] se označuje městská hudební subkultura, která vynikala během 60. a 70. let v New Yorku.

Čtvrť, která Hip-hopu dala jméno, je Bronx. Na počátku 70. let procházel Bronx finanční krizí, kvůli které se většina obyvatel ze čtvrti odstěhovala. V rozpadlých a opuštěných blocích zůstali pouze ti nejchudší lidé na okraji společnosti. Především to byli Afroameričané a Portorikánci. Ulice Bronxu se tak stali semeništěm gangů, prostituce a násilí.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hip hop? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hip hop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hip hop, odpověď na dotaz co je to Hip hop?. Víte např. kdo to je Copywriter? Znáte a víte kdo je Rasista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.