Co je to?
Definice výrazu, termínu Hip hop. Co znamená odborný pojem Hip hop z kategorie Kultura?

Co je to Hip hop? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hip hop?

Hip hop je slovo vytvořené z hip – módní a hop – jako symbol pohybu, popř. tance. Jedná se o jeden ze stylů populární hudby. Jeho hlavními součástmi jsou rap a tzv. DJ-ing, dále graffiti a breakdance. Počátky hip hopu jsou v New Yorku 70. let minulého století, jeho průkopníky byli především Afroameričané a Latinoameričané.
Nejvíce společného má tento populární hudební styl s rapem, ale v některých projevech se od něj liší.

Význam slova, termín, co je to Hip hop? Definice výrazu, termínu Hip hop. Co znamená odborný pojem Hip hop z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hip hop s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Hip hop je v kategorii Kultura

Co znamená pojem Hip hop? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Slovem Hip hop [hip-hap] se označuje městská hudební subkultura, která vynikala během 60. a 70. let v New Yorku.

Čtvrť, která Hip-hopu dala jméno, je Bronx. Na počátku 70. let procházel Bronx finanční krizí, kvůli které se většina obyvatel ze čtvrti odstěhovala. V rozpadlých a opuštěných blocích zůstali pouze ti nejchudší lidé na okraji společnosti. Především to byli Afroameričané a Portorikánci. Ulice Bronxu se tak stali semeništěm gangů, prostituce a násilí.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: definice, význam slova, formulace, heslo, informace, přesný výraz, co znamená, popis, synonymum, vysvětlení, význam pojmu, Kultura, wiki

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Hip hop? resp. co znamená slovo Hip hop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hip hop, odpověď na dotaz co je to Hip hop?. Víte např. kdo to je Wolfgang Amadeus Mozart? Znáte a víte kdo je Reptilián? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Hip hop hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.