Co je to?
Definice výrazu, termínu Hip hop. Co znamená odborný pojem Hip hop z kategorie Kultura?

Co je to Hip hop? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hip hop?

Hip hop je slovo vytvořené z hip – módní a hop – jako symbol pohybu, popř. tance. Jedná se o jeden ze stylů populární hudby. Jeho hlavními součástmi jsou rap a tzv. DJ-ing, dále graffiti a breakdance. Počátky hip hopu jsou v New Yorku 70. let minulého století, jeho průkopníky byli především Afroameričané a Latinoameričané.
Nejvíce společného má tento populární hudební styl s rapem, ale v některých projevech se od něj liší.

Význam slova, termín, co je to Hip hop? Definice výrazu, termínu Hip hop. Co znamená odborný pojem Hip hop z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hip hop sdílet se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Hip hop patří do sekce Kultura

Co znamená pojem Hip hop? Definice slova, termínu z Wikipedie

Slovem Hip hop [hip-hap] se označuje městská hudební subkultura, která vynikala během 60. a 70. let v New Yorku.

Čtvrť, která Hip-hopu dala jméno, je Bronx. Na počátku 70. let procházel Bronx finanční krizí, kvůli které se většina obyvatel ze čtvrti odstěhovala. V rozpadlých a opuštěných blocích zůstali pouze ti nejchudší lidé na okraji společnosti. Především to byli Afroameričané a Portorikánci. Ulice Bronxu se tak stali semeništěm gangů, prostituce a násilí.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, vysvětlení, pojem, přesný význam, Kultura, Kultura, co znamená, informace, význam slova, wiki, popis, slovo, Hip hop, co to je

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Hip hop? resp. co to je Hip hop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hip hop, odpověď na dotaz co je to Hip hop?. Víte např. kdo to je Wolfgang Amadeus Mozart? Znáte a víte kdo je Reptilián? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.