Co je to?
Definice odborného termínu, slova Happening. Co znamená pojem Happening z kategorie Kultura?

Co je to Happening? Význam slova

Co znamená termín Happening? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Happening je určitá forma setkání. Může jít o mítink, ojedinělé mimořádné shromáždění nebo použití méně obvyklé umělecké formy nebo prvku v divadle, výtvarném umění či v hudbě takovým způsobem, aby byl divák šokován, vyprovokován k něčemu nebo vtažen přímo do děje.
Někdy se jako happening označuje umělecké vyjádření, které se rozvíjí náhodně při účasti jak umělců, tak diváků.


Co je to Happening? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Happening. Co znamená pojem Happening z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Happening doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Happening se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: Kultura, terminus technicus, Happening, odborný výraz, synonymum, heslo, popis, wiki, co je to Happening?, definice pojmu, význam pojmu, slovník, názvosloví, přesný výraz, přesný význam, vysvětlení, formulace, co znamená


Pojem Happening je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Happening na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Happening ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Happening ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Happening na Youtube

Zkusit najít termín Happening ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Happening ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Happening například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Happening? resp. co označuje slovo Happening? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Happening, odpověď na dotaz co je to Happening?. Víte např. kdo to je Dana Batulková? Znáte a víte kdo je Ďábel? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Happening hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.