Co je to?
Definice výrazu, termínu Halloween. Co znamená odborný pojem Halloween z kategorie Kultura?

Co je to Halloween? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Halloween?

Z amerických seriálů je velice známý svátek Halloween. Jedná se o oblíbený anglosaský svátek, jenž se oslavuje poslední říjnový den. Tradičně je spojen s výrobou strašidelných kostýmů a vydlabávání dýní, do kterých se umísťují svíčky. Děti chodí od domu k domu a snaží se od obyvatel získat sladkosti. Pokud sladkosti nedostanou, mohou přichystat na domácí nějakou zlomyslnost.

Význam slova, termín, co je to Halloween? Definice výrazu, termínu Halloween. Co znamená odborný pojem Halloween z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Halloween můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Halloween je v kategorii Kultura

Klíčová slova: termín, co znamená, význam slova, význam, formulace, význam pojmu, synonymum, pojem, definice, slovo, heslo, informace, wiki, Kultura, co to je, přesný výraz

Co označuje termín Halloween? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Halloween? resp. co přesně označuje termín Halloween? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halloween, odpověď na dotaz co je to Halloween?. Víte např. kdo to je Metrosexuál? Znáte a víte kdo je Čarodejnice? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.