Co je to?
Definice výrazu Gotika. Co znamená odborný pojem Gotika z kategorie Kultura?

Co to je Gotika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Gotika?

Gotika je název uměleckého slohu, který je nejvýraznější v architektuře, sochařství a malířství a nahradil románský sloh. Gotika pochází z Francie a vládla umění přes 300 let. Po ní přišla renesance, která předcházejícím stylem opovrhovala, a proto ho nazvala podle barbarského kmene Gótů.
Gotické stavby měly více oken, typickým znakem byl lomený oblouk nebo opěrný systém. Stavby byly zdobeny věžičkami a chrliči, nejznámějšími stavbami jsou katedrály a další církevní stavby. Malířství bylo zaměřeno na fresky a portréty, v sochařství vynikly především Madony.

Význam slova, termín, co je to Gotika? Definice výrazu Gotika. Co znamená odborný pojem Gotika z kategorie Kultura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Gotika patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: Kultura, přesný výraz, wiki, vysvětlení, heslo, význam, Gotika, popis, termín, co to je, pojem, formulace, slovo, význam slova, význam pojmu, Kultura

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Gotika? resp. co přesně znamená slovo Gotika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gotika, odpověď na dotaz co je to Gotika?. Víte např. kdo to je Homofob? Znáte a víte kdo je Karel Černoch? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Gotika i v jiných kategoriích (než Kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.