Co je to?
Definice výrazu Gotika. Co znamená odborný pojem Gotika z kategorie Kultura?

Co to je Gotika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Gotika?

Gotika je název uměleckého slohu, který je nejvýraznější v architektuře, sochařství a malířství a nahradil románský sloh. Gotika pochází z Francie a vládla umění přes 300 let. Po ní přišla renesance, která předcházejícím stylem opovrhovala, a proto ho nazvala podle barbarského kmene Gótů.
Gotické stavby měly více oken, typickým znakem byl lomený oblouk nebo opěrný systém. Stavby byly zdobeny věžičkami a chrliči, nejznámějšími stavbami jsou katedrály a další církevní stavby. Malířství bylo zaměřeno na fresky a portréty, v sochařství vynikly především Madony.

Význam slova, termín, co je to Gotika? Definice výrazu Gotika. Co znamená odborný pojem Gotika z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Gotika můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Gotika je v kategorii Kultura

Klíčová slova: definice, vysvětlení, slovník, termín, co znamená, Kultura, význam slova, přesný výraz, význam, význam pojmu, Gotika, synonymum, přesný význam, co to je, Kultura, informace

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Gotika? resp. co je to Gotika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gotika, odpověď na dotaz co je to Gotika?. Víte např. kdo to je Solitér? Znáte a víte kdo je Karel Černoch? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.