Co je to?
Definice výrazu Genius loci. Co znamená odborný pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Co to je Genius loci? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Genius loci?

Genius loci patří mezi mnohá latinská sousloví, která se do dnešních dob používají a neztratila význam. Využívá se jako slovní spojení s významem "duch místa". Pokud nás nějaké místo okouzlí, pak můžeme tento výraz použít. To samé platí v případě specifické atmosféry určitého místa.
Tento výraz také označuje ducha či bůžka v římské mytologii, který ochraňoval určité místo. Tento bůžek se často zobrazoval jako had nebo postava s rohem hojnosti.


Co je to Genius loci? Význam slova, termín, Definice výrazu Genius loci. Co znamená odborný pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Genius loci s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Genius loci je v kategorii Kultura

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, slovo, formulace, Genius loci, co to je, terminologie, přesný význam, význam, synonymum, heslo, informace, přesný výraz, co je to Genius loci?, termín, slovník, popis, Kultura


Pojem Genius loci je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Genius loci? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genius loci je latinské slovní spojení znamenající „duch místa“.

V římské mytologii byl genius loci duch či bůžek, ochraňující určité místo, často býval zobrazován jako had nebo jako postava s rohem hojnosti. V dnešním slovníku má však tento obrat spíš význam specifické atmosféry dané oblasti, než jakési místní ochraňující síly. (Např: Genius loci, duch tohoto místa, převzal nad událostmi svou moc.)

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Genius loci ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Genius loci ve Wikislovníku

Najít heslo Genius loci ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Genius loci ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Genius loci ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Genius loci na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Genius loci například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Genius loci? resp. jaký je přesný význam slova Genius loci? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genius loci, odpověď na dotaz co je to Genius loci?. Víte např. kdo to je Skeptik? Znáte a víte kdo je Marie Pojkarová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.