Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Filipojakubská noc. Co znamená pojem Filipojakubská noc z kategorie Kultura?

Co to je Filipojakubská noc? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Filipojakubská noc

Filipojakubská noc je jedno z onačení pro lidovou tradici pálení čarodějnic. Někdy se používá též označení Valpuržina noc. Jedná se o noc z 30. dubna na 1. května, kdy lidé pálí ohně na vyvýšených místech a dřevěná pagoda bývá ozdobena fugurínou čarodějnice. Jedná se o pozůstatek pohanské tradice, kdy se věřilo, že pálení ohňů má moc odehnat zlé síly.

Význam slova, termín, co je to Filipojakubská noc? Odborný termín, výraz, slovo Filipojakubská noc. Co znamená pojem Filipojakubská noc z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Filipojakubská noc s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Filipojakubská noc je v kategorii Kultura

Co znamená pojem Filipojakubská noc? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Pálení čarodějnic (také Noc čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: Filipojakubská noc, přesný význam, pojem, co znamená, význam pojmu, formulace, význam slova, Kultura, popis, informace, popis, synonymum, heslo, termín, wiki

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Filipojakubská noc? resp. co znamená slovo Filipojakubská noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipojakubská noc, odpověď na dotaz co je to Filipojakubská noc?. Víte např. kdo to je Spasitel? Znáte a víte kdo je Ludvík Jagellonský? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Filipojakubská noc hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.