Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fašank. Co znamená pojem Fašank z kategorie Kultura?

Co to je Fašank? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fašank?

Fašank neboli také masopust je buď třídenní svátek, nebo název celého období ohraničeného vánocemi a velikonocemi. Začátek je daný – po Třech králích, konec závisí na tom, kdy jsou v daném roce velikonoce.
Fašankové oslavy byly známy už ve starověkém Římě jako uctívání jara, vegetace a plodnosti. Jmenovitým božstvem tohoto období byl Bakchus. V období fašanku probíhají karnevaly masek, tance, zabíjačky či svatby.

Význam slova, termín, co je to Fašank? Odborný termín, výraz, slovo Fašank. Co znamená pojem Fašank z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Fašank s přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Fašank patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: synonymum, Fašank, co to je, pojem, formulace, přesný výraz, význam slova, přesný význam, wiki, vysvětlení, heslo, význam, co znamená, termín, význam pojmu, popis

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fašank?

Masopust (Vostatke, Fašank, morav. Voračky, Voráčí, Končiny, či karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust vychází především z římského náboženství, které s předjařím spojovalo vegetační a plodnostní božstva jako je Bakchus.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Fašank? resp. co se skrývá pod slovem Fašank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fašank, odpověď na dotaz co je to Fašank?. Víte např. kdo to je Andrej Babiš? Znáte a víte kdo je Mikuláš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.