Co je to?
Definice výrazu Etnikum. Co znamená odborný pojem Etnikum z kategorie Kultura?

Co to je Etnikum? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Etnikum

Etnikum je označení národa, kmene nebo etnické skupiny, tedy lidí, kteří mají stejnou etnicitu. Tyto jedince spojuje původ, historie a společné kulturní prvky. Mají také silný pocit sounáležitosti.
Protože docházelo a dochází k míšení různých etnik, které je způsobeno především migrací, nemají tyto skupiny společný genetický základ, pouze kulturu. Pojem se v současnosti nepoužívá jako odborný výraz.

Význam slova, termín, co je to Etnikum? Definice výrazu Etnikum. Co znamená odborný pojem Etnikum z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Etnikum se známými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Etnikum se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: význam, synonymum, slovník, formulace, vysvětlení, přesný výraz, termín, Kultura, slovo, informace, co to je, co znamená, význam pojmu, význam slova, wiki, Kultura

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Etnikum? resp. co znamená slovo Etnikum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etnikum, odpověď na dotaz co je to Etnikum?. Víte např. kdo to je Moula? Znáte a víte kdo je David Hasselhoff? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.