Co je to?
Definice výrazu Etnikum. Co znamená odborný pojem Etnikum z kategorie Kultura?

Co to je Etnikum? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Etnikum

Etnikum je označení národa, kmene nebo etnické skupiny, tedy lidí, kteří mají stejnou etnicitu. Tyto jedince spojuje původ, historie a společné kulturní prvky. Mají také silný pocit sounáležitosti.
Protože docházelo a dochází k míšení různých etnik, které je způsobeno především migrací, nemají tyto skupiny společný genetický základ, pouze kulturu. Pojem se v současnosti nepoužívá jako odborný výraz.

Význam slova, termín, co je to Etnikum? Definice výrazu Etnikum. Co znamená odborný pojem Etnikum z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Etnikum sdílet s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Etnikum patří do sekce Kultura

Klíčová slova: co to je, synonymum, Kultura, co znamená, slovo, význam, heslo, význam pojmu, slovník, Kultura, formulace, termín, definice, pojem, význam slova, informace

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Etnikum? resp. co to je Etnikum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etnikum, odpověď na dotaz co je to Etnikum?. Víte např. kdo to je Svatý Václav? Znáte a víte kdo je David Hasselhoff? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Etnikum hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.