Co je to?
Definice výrazu, termínu Diadém. Co znamená odborný pojem Diadém z kategorie Kultura?

Co je to Diadém? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Diadém?

Diadém je název čelenky nebo korunky, která slouží jako ozdoba hlavy. Jako diadém může být označen i zdobený předek čelenky. Někdy bývá jako diadém označen i drahokam.
Takto tvarované čelenky jsou známy již od pradávných dob. V době starověkého Egypta, Persie nebo antiky se kombinovaly drahé kovy s drahokamy a dalšími ozdobami. Sloužily jako symboly vítězství, bohatství nebo urozenosti.

Význam slova, termín, co je to Diadém? Definice výrazu, termínu Diadém. Co znamená odborný pojem Diadém z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Diadém se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: slovo, pojem, co znamená, termín, Kultura, heslo, Kultura, definice, informace, co to je, slovník, Diadém, wiki, význam pojmu, formulace, přesný výraz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Diadém? resp. co se skrývá pod slovem Diadém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diadém, odpověď na dotaz co je to Diadém?. Víte např. kdo to je Altruista? Znáte a víte kdo je Mars? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Diadém hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.