Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dekadentní. Co znamená pojem Dekadentní z kategorie Kultura?

Co je to Dekadentní? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dekadentní?

Pokud někde uslyšíte, že je něco dekadentní, pak to má leccos společného s kulturou. Dekadence znamená úpadek a poprvé se spojuje s kulturou antického Říma, která v době dekadence byla na ústupu ze své někdejší slávy. Nově se poté slovo dekadence používá od poloviny devatenáctého století, kdy se takto začaly nazývat různé umělecké proudy.
Dekadence se prosadila ve světové i české literatuře. Mezi nejzvýznamnější světové autory můžeme zařadit jména jako Oscar Wilde či Arthur Rimbaud. V naší literatuře pak najdeme mezi dekadenty Karla Hlaváčka nebo Julia Zeyera.


Co je to Dekadentní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dekadentní. Co znamená pojem Dekadentní z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dekadentní je v sekci Kultura

Klíčová slova: definice pojmu, přesný význam, definice, heslo, synonymum, formulace, slovo, terminologie, Kultura, pojem, Dekadentní, význam slova, informace, co je to Dekadentní?, slovník, význam, termín, popis


Pojem Dekadentní je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dekadentní?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dekadence (z lat. de-cadentia od cadere, padat) znamená úpadek, rozpad; odtud přídavné jméno dekadentní, úpadkový. Název dekadence se spojoval s obdobím úpadku a rozpadu Římské říše. Od poloviny 19. století se užívá i jako označení různých uměleckých proudů, vycházejících z romantismu. Jejich představitelé se označují jako dekadenti.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dekadentní ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Dekadentní ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Dekadentní ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Dekadentní ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Dekadentní ve Wikizdrojích

Najít heslo Dekadentní ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dekadentní například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dekadentní? resp. jaká je definice slova Dekadentní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekadentní, odpověď na dotaz co je to Dekadentní?. Víte např. kdo to je Michal Kováč? Znáte a víte kdo je Myslivec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.