Co je to?
Odborný výraz, definice slova Avantgarda. Co znamená pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Co je to Avantgarda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Avantgarda

Avantgarda je označení uměleckého a kulturního směru typického pro 1.polovinu 20.století. Jedná se o jednu z etap vývoje moderního umění, po které následuje umění novodobé a postmoderní umění.
Avantgarda má společné body i s předcházející modernou, především odpor k tradicím a bouření se proti společnosti. Vycházela částečně ze sovětského revolučního umění a dadaizmu.

Význam slova, termín, co je to Avantgarda? Odborný výraz, definice slova Avantgarda. Co znamená pojem Avantgarda z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Avantgarda? s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Avantgarda je v sekci Kultura

Klíčová slova: Kultura, přesný výraz, slovo, Avantgarda, vysvětlení, pojem, informace, přesný význam, Kultura, formulace, heslo, wiki, Avantgarda, definice, slovník, význam slova

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Avantgarda? resp. co znamená výraz Avantgarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avantgarda, odpověď na dotaz co je to Avantgarda?. Víte např. kdo to je Vohnout? Znáte a víte kdo je Priapos? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.