Co je to?
Odborný výraz, definice slova Živáňská pečeně. Co znamená pojem Živáňská pečeně z kategorie Jídlo?

Co je to Živáňská pečeně? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Živáňská pečeně

Živáňská pečeně je slovenská specialita, která se připravuje z vepřového, jehněčího a hovězího masa, To se nakládá den před přípravou pokrmu a pak se střídavě s cibulí a slaninou napichuje na jehly. Ty se zabalí do pergamenu a na venkovním ohni se rožní.
Protože možnost venkovního rožnění nemá každý, je oblíbená i varianta živáňské pečeně v alobalu, na grilu nebo v troubě. Možné jsou i obměny s dalšími druhy zeleniny. V alobalu se živáňská pečeně často připravuje i s přílohou. Celý postup je velice jednoduchý, takže živáňskou pečeni mohou připravovat i nepříliš zkušené kuchařky.

Význam slova, termín, co je to Živáňská pečeně? Odborný výraz, definice slova Živáňská pečeně. Co znamená pojem Živáňská pečeně z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Živáňská pečeně patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, slovník, Živáňská pečeně, termín, co znamená, wiki, slovo, synonymum, popis, Živáňská pečeně, definice, formulace, Jídlo, co to je, pojem

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Živáňská pečeně? resp. co přesně označuje termín Živáňská pečeně? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Živáňská pečeně, odpověď na dotaz co je to Živáňská pečeně?. Víte např. kdo to je Čeledín? Znáte a víte kdo je Synovec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.