Co je to?
Definice výrazu Umami. Co znamená odborný pojem Umami z kategorie Jídlo?

Co to je Umami? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Umami

Umami je název pro tzv. pátou chuť kromě obvyklých sladké, kyselé, slané a hořké. Název pochází z japonštiny, kde znamená totéž jako chutný.
Umami je receptor, který umí vnímat kyselinu glutamovou a glutamáty obsažené v pokrmech. Tento receptor byl objeven až v roce 2000. Chuť umami lze najít v běžných potravinách již od mateřského mléka.

Význam slova, termín, co je to Umami? Definice výrazu Umami. Co znamená odborný pojem Umami z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Umami? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Umami je v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice, popis, formulace, pojem, Jídlo, co to je, informace, význam slova, termín, heslo, význam pojmu, přesný význam, wiki, vysvětlení, význam, Umami

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Umami? resp. co se skrývá pod slovem Umami? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umami, odpověď na dotaz co je to Umami?. Víte např. kdo to je Jakub Voráček? Znáte a víte kdo je Helena Štáchová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!