Co je to?
Definice výrazu Umami. Co znamená odborný pojem Umami z kategorie Jídlo?

Co to je Umami? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Umami?

Umami je název pro tzv. pátou chuť kromě obvyklých sladké, kyselé, slané a hořké. Název pochází z japonštiny, kde znamená totéž jako chutný.
Umami je receptor, který umí vnímat kyselinu glutamovou a glutamáty obsažené v pokrmech. Tento receptor byl objeven až v roce 2000. Chuť umami lze najít v běžných potravinách již od mateřského mléka.

Význam slova, termín, co je to Umami? Definice výrazu Umami. Co znamená odborný pojem Umami z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Umami patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: význam slova, definice, vysvětlení, synonymum, wiki, informace, Jídlo, Jídlo, význam, slovo, význam pojmu, přesný význam, heslo, co to je, popis, pojem

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Umami? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Umami? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umami, odpověď na dotaz co je to Umami?. Víte např. kdo to je Polednice? Znáte a víte kdo je Helena Štáchová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!