Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trdlo. Co znamená pojem Trdlo z kategorie Jídlo?

Co je to Trdlo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Trdlo

Trdlo je především speciální kuchyňský nástroj, dřevěný váleček s klikou, který sloužil k natočení těsta před pečením. Jiný staročeský název pro trdlo byl trdlice. Stále se používá především na staročeských trzích a jarmarcích, kde se na něm peče populární trdelník.
Tento válec byl v původním provedení po stranách zúžený a musel se před natočením těsta předehřát. Pak se otáčel nad ohněm a těsto se vlhčilo mlékem, sypalo strouhaným perníkem a cukrem a po upečení ještě potřelo medem. Trdlo byl také název pro paličku sloužící k tlučení koření v hmoždíři.

Význam slova, termín, co je to Trdlo? Definice odborného termínu, slova Trdlo. Co znamená pojem Trdlo z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Trdlo patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: význam slova, termín, Jídlo, informace, Jídlo, co znamená, slovo, formulace, Trdlo, slovník, přesný výraz, význam, význam pojmu, pojem, heslo, přesný význam

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Trdlo? resp. jaký je přesný význam slova Trdlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trdlo, odpověď na dotaz co je to Trdlo?. Víte např. kdo to je Jana Bobošíková? Znáte a víte kdo je Petr Hannig? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Trdlo i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.