Co je to?
Definice výrazu, termínu Tatarák. Co znamená odborný pojem Tatarák z kategorie Jídlo?

Co je to Tatarák? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tatarák

Tatarák čili tatarský biftek je pokrm připravovaný ze syrového hovězího masa. Používá se maso z mladé svíčkové. To pomocí nože naškrábe na jemnou směs, v některých úpravách se najemno namele. Masová směs se pak může ochutit kečupem, chilli, sladkou paprikou a podobně. Dále se podává sůl, pepř, hořčice, worcester a nasekaná cibule. Na vršku tataráku se udělá důlek, do kterého se vyklepne syrový žloutek. Vše se smíchá a konzumuje, oblíbené je podávání na česnekované topince nebo opečeném bílém chlebu.
V různých zemích se tatarák připravuje s odlišnými ingrediencemi, množství a výběr přísad je také individuální. Obvyklé je podávání na talíři ve tvaru oválu nebo na prkénku ze dřeva. Jsou možné i další varianty tataráku, například z lososa, tuňáka nebo ve vegetariánském provedení. Při konzumaci hrozí riziko onemocnění parazity, protože se jedná o tepelně neupravenou potravu.

Význam slova, termín, co je to Tatarák? Definice výrazu, termínu Tatarák. Co znamená odborný pojem Tatarák z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Tatarák sdílejte s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Tatarák je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: synonymum, slovník, slovo, co znamená, popis, přesný výraz, termín, Tatarák, co to je, heslo, přesný význam, wiki, Jídlo, význam pojmu, definice, Tatarák

Co znamená pojem Tatarák? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tatarský biftek (hovorově tatarák) je jídlo ze syrového hovězího masa. Základem tatarského bifteku je maso z hovězí svíčkové, které se najemno naškrábe špičkou ostrého nože, případně namele. Podává se společně s nakrájenou cibulí, hořčicí, solí, pepřem a worcestrovou omáčkou. Dle chuti se často přidává sladká paprika, chilli, kečup a další koření. Vše se završí syrovým žloutkem a všechny ingredience se smíchají.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Tatarák? resp. jaká je definice slova Tatarák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tatarák, odpověď na dotaz co je to Tatarák?. Víte např. kdo to je Vodník? Znáte a víte kdo je Whistleblower? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?