Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sukralóza. Co znamená pojem Sukralóza z kategorie Jídlo?

Co je to Sukralóza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sukralóza

Sukralózou se rozumí speciálně vytvořené náhradní sladidlo. Vyrábí se ze sacharózy a je stabilní vůči teplotě. Používá se při pečení nebo u výrobků, kde se požaduje dlouhá doba trvanlivosti.
Sukralóza byla vynalezena v roce 1976 ve firmě Tate & Lyle. Její použití ovšem bylo poprvé schváleno až v roce 1991 v Kanadě. V zemích Evropské unie se sukralóza smí používat až od roku 2004.
Používá se jako náhrada samostatného cukru nebo v kombinaci s jinými náhradními sladidly. Dodává se v granulované podobě. Existují negativní účinky, ale pouze v tak vysokých dávkách, které nelze použít.


Co je to Sukralóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sukralóza. Co znamená pojem Sukralóza z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Sukralóza doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sukralóza se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: popis, přesný výraz, slovník, přesný význam, Jídlo, pojem, synonymum, terminus technicus, lexikon, co to je, význam pojmu, význam slova, definice, Sukralóza, vysvětlení, odborné názvosloví, informace, co je to Sukralóza?


Pojem Sukralóza je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sukralóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Sukralóza ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Sukralóza na Google.cz

Hledat výraz Sukralóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sukralóza ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Sukralóza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sukralóza například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sukralóza? resp. jaká je definice slova Sukralóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sukralóza, odpověď na dotaz co je to Sukralóza?. Víte např. kdo to je DTP operátor? Znáte a víte kdo je George Soros? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Sukralóza hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.