Co je to?
Definice výrazu Skyr. Co znamená odborný pojem Skyr z kategorie Jídlo?

Co to je Skyr? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Skyr

Skyr je kysaný mléčný výrobek podobný jogurtu, avšak s vyšším obsahem bílkovin. Naproti tomu má velmi nízký obsah tuku. Je typický pro Island, odkud také pochází a kde se vyrábí přibližně tisíc let. Vyrábí se buď neochucený, nebo s různými příchutěmi. Oblíbený je ve Skandinávii, v poslední době se objevil i na českém trhu od domácích výrobců. Skyr je vhodnou součástí zdravého jídelníčku.

Význam slova, termín, co je to Skyr? Definice výrazu Skyr. Co znamená odborný pojem Skyr z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Skyr můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Skyr je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice, význam pojmu, termín, wiki, Jídlo, Skyr, Jídlo, slovník, formulace, pojem, popis, co znamená, synonymum, informace, význam, heslo

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Skyr dozvíte následující

Skyr je tradiční islandský mléčný výrobek podobný jogurtu. Skyr obsahuje v průměru 12 % proteinů, 3 % sacharidů, 0,5 % tuku a velké množství vápníku. Jeho konzistence se blíží jogurtu řeckého typu, avšak s méně výraznou, jemnější chutí. Skyr je součástí islandské kuchyně více než 1000 let.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Skyr? resp. jaká je definice slova Skyr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skyr, odpověď na dotaz co je to Skyr?. Víte např. kdo to je Čeledín? Znáte a víte kdo je Sanitář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.