Co je to?
Definice výrazu Skyr. Co znamená odborný pojem Skyr z kategorie Jídlo?

Co to je Skyr? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Skyr

Skyr je kysaný mléčný výrobek podobný jogurtu, avšak s vyšším obsahem bílkovin. Naproti tomu má velmi nízký obsah tuku. Je typický pro Island, odkud také pochází a kde se vyrábí přibližně tisíc let. Vyrábí se buď neochucený, nebo s různými příchutěmi. Oblíbený je ve Skandinávii, v poslední době se objevil i na českém trhu od domácích výrobců. Skyr je vhodnou součástí zdravého jídelníčku.

Význam slova, termín, co je to Skyr? Definice výrazu Skyr. Co znamená odborný pojem Skyr z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Skyr patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, termín, definice, význam, slovník, pojem, wiki, synonymum, přesný výraz, popis, význam slova, vysvětlení, přesný význam, co znamená, formulace, Skyr

Co označuje termín Skyr? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Skyr je tradiční islandský mléčný výrobek podobný jogurtu. Skyr obsahuje v průměru 12 % proteinů, 3 % sacharidů, 0,5 % tuku a velké množství vápníku. Jeho konzistence se blíží jogurtu řeckého typu, avšak s méně výraznou, jemnější chutí. Skyr je součástí islandské kuchyně více než 1000 let.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Skyr? resp. co vlastně znamená slovo Skyr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skyr, odpověď na dotaz co je to Skyr?. Víte např. kdo to je Martin Maxa? Znáte a víte kdo je Sanitář? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Skyr i v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.