Co je to?
Definice výrazu, termínu Škrob. Co znamená odborný pojem Škrob z kategorie Jídlo?

Co je to Škrob? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Škrob

Škrob je látka vytvářená rostlinami. Jedná se o polysacharid z amylázy a amylopektinu. V buňkách některých druhů rostlin se vyskytují škrobová zrna, z nichž lze škrob získat. Tato zrna vznikají díky fotosyntéze rostliny. Největší obsah škrobu mají pšenice, brambory, rýže a také kukuřice.
Podle mateřské rostliny lze také určovat druhy škrobu. Škrob je prášek bílé barvy, nemá žádnou chuť ani vůni a nelze ho rozpouštět ve studené vodě. Rozkládá se prostřednictvím enzymů na sacharidy. Škrob se využívá především v potravinářství, při výrobě léků a také v průmyslu.

Význam slova, termín, co je to Škrob? Definice výrazu, termínu Škrob. Co znamená odborný pojem Škrob z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Škrob sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Škrob patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, co to je, vysvětlení, Jídlo, přesný výraz, Škrob, informace, heslo, definice, co znamená, význam pojmu, slovo, popis, význam slova, formulace, termín

Co znamená pojem Škrob? Výraz, definice slova z Wikipedie

Škrob (amylum) je makromolekulární látka (konkrétně směs polysacharidů glukanů) syntetizovaná rostlinami. Je to bílý prášek bez chuti a vůně, nerozpustný ve studené vodě. Jedná se o konečný produkt fotosyntézy rostlin.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Škrob? resp. co to je Škrob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škrob, odpověď na dotaz co je to Škrob?. Víte např. kdo to je Tomáš Feřtek? Znáte a víte kdo je Kamarád? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Škrob hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.