Co je to?
Odborný výraz, definice slova Seitan. Co znamená pojem Seitan z kategorie Jídlo?

Co je to Seitan? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Seitan

Seitan je rostlinná bílkovina, pšeničný lepek. Je výživný a snadno stravitelný. Dá se použít a upravit stejně jako maso. Seitan je běžná součást veganské a vegetariánské kuchyně. Není vhodný pro osoby trpící alergií na lepek, případně nemocné celiakií (chronická přecitlivělost sliznice tenkého střeva na lepek).

Význam slova, termín, co je to Seitan? Odborný výraz, definice slova Seitan. Co znamená pojem Seitan z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Seitan patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, definice, slovník, co znamená, vysvětlení, Seitan, heslo, synonymum, význam, Seitan, co to je, informace, formulace, slovo, přesný výraz, wiki

Co znamená pojem Seitan? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Seitan, známý i jako pšeničný lepek, pšeničné maso, zjednodušeně gluten anebo lepek je potravina vyrobená z pšeničného lepku. Vyrábí se vyplavením škrobu z pšeničné mnouky tak, že se opakovaně proplachuje větším množstvím vody. Po ukončení tohoto procesu zůstane lepková hmota, kterou lze dále zpracovat různými způsoby.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Seitan? resp. co znamená slovo Seitan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Seitan, odpověď na dotaz co je to Seitan?. Víte např. kdo to je Kateřina Brožová? Znáte a víte kdo je Buzík? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.