Co je to?
Definice výrazu, termínu Šašlik. Co znamená odborný pojem Šašlik z kategorie Jídlo?

Co je to Šašlik? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šašlik

Šašlik je jídlo oblíbené v Rusku a státech bývalého SSSR. Jedná se o naložené grilované maso na špízu. V nejčastější variantě se střídá maso s cibulí. Šašlik se dostal do Ruska koncem 19. století a velice rychle se stal oblíbeným a běžným jídlem.
Marináda na šašlik se připravuje z červeného vína, koření a octa a prorostlé maso se nechává naložené přes noc. Pak se kousky masa napichují střídavě s cibulí nebo a zeleninou a špíz se opéká nad žhavým uhlím. Lze ho podávat s výraznými omáčkami a bylinkami.

Význam slova, termín, co je to Šašlik? Definice výrazu, termínu Šašlik. Co znamená odborný pojem Šašlik z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Šašlik se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Šašlik se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: termín, přesný výraz, význam pojmu, informace, Jídlo, Jídlo, přesný význam, heslo, co to je, Šašlik, význam, pojem, co znamená, Šašlik, wiki, slovník

Co označuje termín Šašlik? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Šašlik (rusky шашлык, ukrajinsky шашлик) je druh kebabu (marinované maso grilované na špízu), který je oblíben zejména ve státech bývalého Sovětského svazu, konkrétně v Gruzii, Rusku, Arménii, Ázerbájdžánu, Uzbekistánu a na Ukrajině.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Šašlik? resp. co znamená Šašlik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šašlik, odpověď na dotaz co je to Šašlik?. Víte např. kdo to je Tchyně? Znáte a víte kdo je Milla Jovovich? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Šašlik i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.