Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sacharidy. Co znamená pojem Sacharidy z kategorie Jídlo?

Co to je Sacharidy? Význam slova

Co znamená termín Sacharidy? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Glycidy, nebo též sacharidy, se někdy nepřesně označují jako cukry. V minulosti se též chybně označovaly jako uhlovodany či karbohydráty. Sacharidy jsou organické sloučeniny, jež patří do skupiny polyhydroxyderivátů karbonylových sloučenin. Část sacharidů se vyrábí uměle, zatímco část patří k přírodním látkám. Klasifikují se do několika skupin - oligosacharidy, monosacharidy a polysacharidy. Tyto skupiny se dále ještě větví.
Bez těchto látek by nemohl fungovat žádný z rostlinných ani živočišných organismů. Rostliny je dokážou vyrábět fotosyntézou, ale živočichové je získávají ve stravě.

Význam slova, termín, co je to Sacharidy? Odborný termín, výraz, slovo Sacharidy. Co znamená pojem Sacharidy z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Sacharidy? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Sacharidy je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam slova, popis, synonymum, vysvětlení, heslo, Jídlo, formulace, definice, přesný výraz, slovník, termín, význam, přesný význam, význam pojmu, Sacharidy, Sacharidy

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Sacharidy? resp. jaký je přesný význam slova Sacharidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sacharidy, odpověď na dotaz co je to Sacharidy?. Víte např. kdo to je Luděk Sekyra? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.