Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rýže Basmati. Co znamená pojem Rýže Basmati z kategorie Jídlo?

Co je to Rýže Basmati? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rýže Basmati?

Rýže Basmati je považována za nejušlechtilejší druh rýže. Pěstuje se na úpatí Himalájí, rýžová pole se zavlažují vodou z ledovců. Šlechtěna je v Pákistánu a v Indii, indická odrůda se jmenuje Dehra Dun, pákistánská Super Kernel Basmati. Originální rýže Basmati se spotřebovává až dva roky po sklizni, do té doby by měla být uskladněna ve tmě a v suchu. Pak se teprve čistí a prodává. Rýže Basmati vyniká chutí, má dlouhá zrna a po uvaření je sypká. Při dodržení doporučovaných postupů úpravy se rýže Basmati nerozvaří a je ji možno použít jako přílohu nebo k přípravě různých exotických pokrmů. Rýže Basmati je využívána i ve zdravé výživě, neobsahuje lepek a je dobře stravitelná.

Význam slova, termín, co je to Rýže Basmati? Odborný výraz, definice slova Rýže Basmati. Co znamená pojem Rýže Basmati z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Rýže Basmati je v sekci Jídlo

Klíčová slova: popis, Jídlo, přesný výraz, slovník, význam pojmu, slovo, co znamená, wiki, informace, synonymum, termín, Rýže Basmati, heslo, Rýže Basmati, Jídlo, význam slova

Co označuje termín Rýže Basmati? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Basmati je druh dlouhozrnné rýže, pěstované na jižních svazích Himálají v Indii a Pákistánu. Rýžová pole leží hlavně v Paňdžábu a jsou zavlažována vodou z tajících ledovců. Američané se pokoušeli vypěstovat vlastní basmati, ale mezinárodní soud určil, že tento název mohou používat pouze místní pěstitelé. Basmati proto bývá nazýváno "indické šampaňské". Basmati se skladuje dva roky, aby se zbavila veškeré vody. Uvařená rýže je proto sypká a má jemnou oříškovou vůni, způsobenou ketonem 2AP (2-acetyl-1-pyrrolinem). Rýže basmati obsahuje minimum cukru a lepku, takže je vhodná pro dietní stravu.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Rýže Basmati? resp. co přesně znamená slovo Rýže Basmati? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rýže Basmati, odpověď na dotaz co je to Rýže Basmati?. Víte např. kdo to je Ewa Farna? Znáte a víte kdo je Michal David? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Rýže Basmati hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.